Hlavní navigace

Nenechte váš web odrazovat zákazníky. Pomoc najdete u odborníků.

Komerční sdělení
Nedávno vydaná aktualizace prohlížeče Chrome, verze 68, označuje všechny weby bez HTTPS slovy Nezabezpečeno.

Sdílet

Neztrácejte své zákazníky kvůli absenci HTTPS. Pomůžeme vám tento problém snadno a rychle vyřešit.

Nezabezpečené weby jsou zvýrazněny

Webové stránky bez HTTPS, tedy bez SSL/TLS certifikátu, jsou od července v Chrome označovány jako nezabezpečené. Časem bude upozornění na nezabezpečené HTTP v prohlížečích zvýrazněno červeně. Prohlížeče se k tomu odhodlají možná už příští rok. Je tedy nutné všechny weby včas zabezpečit, aby kvůli absenci HTTPS neodrazovaly vaše zákazníky a neohrožovaly jejich bezpečnost.

Bez zabezpečení důvěru návštěvníků nezískáte

Při provozování obchodu či služeb je důležitá vzájemná důvěra mezi dodavatelem a zákazníkem. V současné době, kdy převažují online nákupy, je zásadní, aby návštěvník i potenciální zákazník měli dostatečnou důvěru k webu, na kterém zvažují nakoupit. 

Možná přemýšlíte nad tím, že ne všechny stránky pracují s citlivými údaji, proto zabezpečení přenášených dat nepotřebují. Tato myšlenka selektivního zabezpečení rozhodně není správná. Zabezpečení pomocí HTTPS už opravdu není pouze výsadou bank a platebních systémů. Víte, proč šifrování potřebuje i váš web?

Protokol HTTP posílá všechny data mezi uživatelem a serverem v čitelné podobě a nezabezpečeně. Odposlech takových dat nebo jejich změna je jednoduše proveditelný úkon (viz článek Ukrást přihlašovací údaje je díky HTTP snadné). 

Zajisté si dokážete představit škody, které by napáchalo odposlouchávání plateb kartou na vašem e-shopu nebo případná změna obsahu stránky, kdy by útočník vyměnil číslo bankovního účtu vaší firmy za své. Takové případy se už staly a stále dějí, proto je upozornění prohlížeče na HTTP oprávněné a zabezpečení opravdu nevyhnutelné.

Zabezpečte a zrychlete svůj web za několik minut

Pro zabezpečení webu potřebujete SSL/TLS certifikát. Jeho získání je velmi snadné. Můžete ho mít již za pár minut. Od správce webu potřebujeme pouze žádost obsahující veřejný klíč (CSR). Certifikát necháme následně vystavit a po vydání ho dostanete e-mailem.  Poté ho může správce webu nasadit a přesměrovat web na HTTPS (jinak se certifikát neprojeví).

Rychlost vystavení certifikátu závisí na způsobu ověření. Certifikáty s ověřením domény se potvrzují pomocí e-mailu na dotčené doméně, DNS záznamu nebo souboru nahranému na FTP. Můžete ho získat již za několik minut. Pokud chcete certifikát využít i pro autentizaci serveru, tedy aby dokládal jeho identitu, volte mezi OV certifikáty obsahující název a adresu vaší společnosti a EV certifikáty, které v prohlížeči zobrazí zelený název společnosti (zelený řádek) vedle adresního řádku. Vystavení OV a EV certifikátů trvá nejvýše několik dní a prodloužení je vyřízeno obratem.

Po nasazení SSL/TLS certifikátu na web získáte nejen zabezpečení přenášených dat, ale také možnost využít nový protokol HTTP/2. Je nástupce protokolu HTTP, který pochází z 90. let. HTTP/2 několikanásobně urychluje načítání webových stránek. V prohlížečích však funguje pouze šifrovaně, tedy s certifikátem.

Pro zabezpečení webu si vyberte SSLmarket

Pro zabezpečení vašeho webu si vyberte SSLmarket.cz. Jsme největší prodejce SSL/TLS certifikátů ve střední Evropě. Máme nejodbornější zákaznickou podporu, která vám kdykoliv s přechodem na HTTPS ráda pomůžeme. Můžete rovněž využít náš profesionální webhosting CZECHIA.COM a nechat instalaci SSL/TLS certifikátu zcela na nás. 

Kompletní informace o řešení problému s Chrome 68 najdete na stránce Zabezpečte si váš web, nebo bude nedůvěryhodný. Pokud váš web ještě není zabezpečen, tak vám s přechodem na HTTPS pomůže článek 10 kroků nutných pro převod webu z HTTP na HTTPS.

Stále si nevíte rady? Zeptejte se nás, jak vyřešit problém s nezabezpečeným webem. Pomůžeme zachránit a zabezpečit i ten váš.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).