Hlavní navigace

Neznalost zákona statutáry neomlouvá a může je stát peníze

Pokud chcete ušetřit své peníze a chcete mít jistotu v otázkách dosud nevyřešené problematiky souběhu funkcí, jděte na seminář nebo na něj pošlete svoji účetní, daňového poradce či odpovědného zaměstnance.
22. 5. 2012

Sdílet

Jste jednatel i zaměstnanec firmy současně a nechcete přijít o nárok na důchod? Nebo si nevíte rady, jak se za práci v obou funkcích podle zákona správně odměnit? A co daně a odvody? 

Podle odborníků se novelou zákona o souběhu funkcí problémy a nejasnosti samy nevyřešily. 

Oprávněným zdrojem zmíněných obav totiž je, že nová právní úprava souběhu funkcí není provázána se zákoníkem práce. A to vyvolává řadu interpretačních nejasností a problémů, které se bezprostředně týkají nejen jednatelů, ale obecně všech členů představenstev, společníků a akcionářů firem.

Jak vám tento seminář pomůže ušetřit peníze.

Na semináři se dozvíte: 

  • Obchodněprávní a daňová rizika souběhu funkcí a jejich prevence.
  • Vše o: nároku na odměnu za výkon funkce, nároku na úhradu nákladů vynaložených v souvislosti s výkonem funkce (nenárokové požitky, bezplatný výkon funkce).
  • Změny v odvodech sociálního a zdravotního pojištění od 1. 1. 2012, povinnosti vůči správám sociálního zabezpečení a zdravotním pojišťovnám, nemocenské a důchodové zabezpečení jednatelů resp. členů představenstev, kombinace více vztahů, možnosti a rizika daňové optimalizace.
  • Práce společníka (akcionáře) pro společnost nezahrnující výkon funkce jednatele (člena představenstva) – pracovněprávní vztahy, činnost mimo pracovněprávní vztah, fakturace.
  • Obchodněprávní vztah jednatelů a členů představenstev ke společnosti – přiměřené použití mandátní smlouvy.
  • Výklad smluv o výkonu funkce včetně podrobné úpravy přijaté od roku 2014 zákonem o obchodních korporacích.
  • Zdanění odměn včetně odvodů pojistného.
  • Další otázky vztahu společnosti a jejich společníků (akcionářů) – zákaz konkurence, služební vozidlo, převody majetku, poskytování půjček, příplatek mimo základní kapitál.

Seminář vede zkušený daňový poradce a lektor

Vaše nejistoty, problémy, dotazy vyřeší: Ing. Pavel Běhounek, daňový poradce s řadou let vlastní praxe, uznávaný lektor a autor odborných knih.

Komu na tomto semináři rezervovat místo:

Tento speciální seminář má sice „daňový a účetní“ charakter, přesto je vhodný pro všechny, kteří chtějí mít jasno v otázkách souběhu funkcí a chtějí si ušetřit starosti a peníze.
Školení je vhodné pro právníky, HR management, finanční či mzdové účetní, daňové poradce, účetní a samozřejmě jednatele a představitele statutárních orgánů. 

Termín, místo a cena semináře:

Kdy: už 24. května, od 9 do 15 hodin
Kde: Praha, školící centrum InGarden u metra Strašnická, Nad Primaskou 292/45, Praha 10
Cena: Mimořádná akce pro klienty Wolters Kluwer , 50% sleva, tj. cena semináře bude neuvěřitelných 1 295 Kč (bez DPH).

Cena zahrnuje jak vlastní účast na semináři, tak písemné pokladové materiály, psací pomůcky, aktuální čísla časopisů z produkce společnosti Wolters Kluwer a celodenní občerstvení (káva, minerálka, oběd). 

Přihlášku na tento seminář najdete kliknutím zde.

Čas zahájení semináře a cena:
Začátek semináře je v 9:00, předpokládaný konec v cca 15:00. Cena semináře 2.950 Kč + DPH (jak bylo výše uvedeno, pro klienty Wolters Kluwer (příjemce tohoto e-mailu) platí 50% sleva.

Tipy na další aktuální semináře

Wolters Kluwer ČR, a.s.
U Nákladového nádraží 6
130 00 Praha 3
www.wkcr.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).