Hlavní navigace

Nový způsob platby na českých e-shopech je stále populárnější

Mobilní platby změnily svět elektronického obchodu, ale jak se ukazuje, nejedná se o jedinou výhodu pro zákazníky. Internetové obchody pouze zavádějí rovněž službu v podobě odložené platby. Co je tento platební systém a proč je tak populární mezi zákazníky i prodejci?
12. 3. 2020

Sdílet

Kup teď, zaplať za 14 dní

Mall.cz nabízí službu Mall Pay, která umožní odložit si platbu za zboží a služby a to až o 14 dní. Vy tak máte možnost si ponechat pouze zboží, které skutečně využijete a za to zaplatíte ve stanoveném termínu. Jako kupující nemusíte čekat na výplatu a zároveň jako prodávající obdržíte peníze jen pár dní po zaregistrování nákupu.

Nový platební způsob pro e-shopy

Vaši klienti ocení především přístup k široké nabídce, ale také začínají hledat moderní formy financování online nakupování bez ohledu na jejich současné finanční možnosti. Jakmile si vyberou zboží nebo službu, můžou využít tento moderní platební způsob na e-shopu. V obchodech, které implementovaly odložený platební systém Mall Pay, se v seznamu dostupných platebních kanálů objeví možnost odložené platby. Zákazník si zvolí tuto metodu, potvrdí svou totožnost poskytnutím osobních údajů a ověření telefonního čísla, po kterém má 14 dní na provedení platby bez jakýchkoli dalších poplatků, provizí a úroků.

Odložená platba Mall Pay není žádnou formou úvěru, ani nákup pomocí kreditní karty, vyžaduje proto mnohem méně formalit a především je schvalována okamžitě. Klient nemusí chodit do pobočky banky, vyplňovat vícestránkové dokumenty, podepisovat smlouvy ani čekat na posouzení žádosti a přesto může za své zboží zaplatit s odkladem 14 dní. Odpověď na jeho žádost přichází okamžitě, ověřování zákazníka probíhá na základě souhlasu se zpracováním osobních údajů a také odesláním SMS kódu. Platební brána zákazníka poté přesměruje zpět do vašeho eshopu.

Díky zavedení odložených plateb byly sladěny zájmy prodejců a kupujících. Zákazníci mohou zboží bezpečně zkontrolovat před platbou a odložit platbu a prodejci okamžitě obdrží peníze, což jim umožňuje zlepšit jejich finanční likviditu. Díky odloženým platbám se také zvyšuje počet transakcí, protože delší platební lhůta a možnost kontroly zboží ještě před zaplacením přitahují značný počet kupujících.

Oslovte tedy nové zákazníky, kteří díky službě Mall Pay nebudou své nákupy u vás odkládat do doby, než jim přijde například mateřská. Mall Pay připravuje pro své zákazníky nejrůznější akce, ze kterých můžete mít profit i vy. Mnoho zákazníků využívá tuto službu opakovaně a budou se k vám rádi vracet. Platbu za své zboží dostanete do dvou pracovních dnů po expedici zboží.

Revoluce v nakupování

Odložené platby jsou v USA a téměř ve všech evropských zemích stejně jako kreditní karty nejčastěji používanými způsoby platby v internetových obchodech, což naznačuje, že zákazníci mají enormní zájem o tuto službu. Staňte se součástí velké skupiny obchodů, které tuto službu poskytují a zvyšte své tržby. Dopřejte svým zákazníkům možnost uhradit zboží až po rozbalení nákupu. Výhodou je plná integrace se systémy PrestaShop, Magento a FastCentrik.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).