Hlavní navigace

NSK2 pořádá kulaté stoly po celé ČR, přijďte i Vy!

Na podzim 2012 připravil tým projektu NSK2 sérii kulatých stolů, kde mohou zaměstnavatelé diskutovat o aktuálních problémech na trhu práce.
19. 9. 2012

Sdílet

NSK je průběžně vytvářený a aktualizovaný katalog všech profesních a úplných profesních kvalifikací uplatnitelných na aktuálním trhu práce v ČR (více info na www.narodni-kvalifikace.cz). V této fázi projektu je nadefinováno již více než 360 profesních kvalifikací. Projektový tým se ale i nadále snaží aktivně zapojit co nejvíce firem, díky kterým se bude moci rychleji reagovat na situaci na trhu práce prostřednictvím jejich připomínek vycházejících z praxe.

Zaměstnavatelům totiž projekt NSK2 umožňuje stanovovat své aktuální kvalifikační požadavky na zaměstnance, které jsou dále promítány do systému dalšího vzdělávání. V budoucnu se má tato soustava stát klíčovým východiskem i pro systém počátečního vzdělávání. Profily absolventů příslušných oborů budou nastaveny tak, aby odpovídaly kvalifikačním standardům jednotlivých profesních kvalifikací.

Mezi nejčastěji diskutovaná témata kulatých stolů patří: využití NSK2 v praxi, chybějící kvalifikace a s tím spojená chybějící odborná školení, rozdíly ve skutečné kvalifikaci pracovníků v jednotlivých oborech apod. Jedním z cílů projektu NSK2 je nacházet pro tyto problémy řešení a bojovat proti nerovnostem na trhu práce. Pro účastníky nadcházejících kulatých stolů je jistě přínosem i samotný fakt, že si mohou o svých problémech pohovořit s kolegy z oboru a svými připomínkami se aktivně podílet na vyřešení nepříznivé situace na trhu práce. Kulaté stoly se pořádají po celé České republice, budeme se tedy na Vás těšit ve Vašem městě!

NSK2 je národní projekt Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jeho řešitelem je Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků (NÚV). Celý projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Přijďte diskutovat i Vy! 

Čas: 9.00 – 12.00

3.10. Brno
4.10. Zlín
10.10. Jablonec nad Nisou
11.10. Ústí nad Labem
15.10. České Budějovice
17.10. Jihlava
31.10. Karlovy Vary
1.11. Plzeň
7.11. Hradec Králové
8.11. Pardubice
12.11. Olomouc
13.11. Ostrava
22.11. Praha
29.11 Praha

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).