Hlavní navigace

O živnostníky se nikdo moc nestará

Komerční sdělení  Autor: 287592
Firmy se dnes předhánějí v tom, jaké služby nabídnou domácnostem, středním a větším firmám. Dlouhodobě opomíjená část trhu malých firem a živnostníků se však také dočkala speciální péče, tentokráte od poskytovatelů telekomunikačních služeb. Se zvláštní nabídkou přichází nově České Radiokomunikace.

Sdílet

O plánech a budoucím rozvoji těchto služeb hovoří David Mašát, výkonný ředitel pro obchod a marketing Českých Radiokomunikací.

David Mašát ČRa

Jak dlouho se soustřeďujete na tento segment a jak vás to vlastně napadlo?

Trh malých firem a živností je velmi perspektivní ale často opomíjený, dodavatelé služeb by jej neměli podceňovat. Jsme společnost, která klade velký důraz na požadavky zákazníků, proto s nimi intenzivně komunikujeme. Oslovili jsme živnostníky z mnoha různých oblastí podnikání a naslouchali jejich potřebám. Často se jejich požadavky různí, někdo potřebuje více pevných linek, někdo velmi rychlý internet přes drát, někdo zase wifi v čekárně. Těmto všem se snažíme nabízet služby přesně podle toho, co potřebují. Ve všech oblastech chceme být alternativní jedničkou.

Proč si myslíte, že jsou živnostníci opomíjení?

Největšímu poskytovateli na českém trhu se to prostě moc nevyplatí. Zákazník pak pozná, že o něj není zájem a také se tento přístup projevuje na kvalitě služeb a zákaznického servisu. My se ale zaměřujeme na individuální řešení a máme zájem i o méně ziskového zákazníka. Pro nás je zákazník rovnocenný partner, a podle toho k němu přistupujeme.

Máte už nějaké výsledky, je o takovýto přístup zájem?

V poslední době registrujeme velký zájem z řad drobných podnikatelů. Zákazníci obecně nechtějí nic moc řešit a o živnostnících to platí dvojnásob – ocení individuální přístup a spolehlivost služeb.

Co speciálního nabízíte? A kdo je tedy váš zákazník?

Vlastníme robustní páteřní síť, vysoce kvalitní monitoring sítě, naši odborníci mají mnohaleté zkušenosti a v průběhu posledního roku jsme i dramaticky zlepšili zákaznický servis, který nyní zaručuje vysokou dovolatelnost a rychlou reakci na zákaznický podnět. Všem zákazníkům věnujeme stejnou péči, problémem není ani nadstandardní řešení, navíc to zapadá do naší strategie cíleně oslovovat specifické části trhu a cíleně s nimi pracovat.

Před nedávnem jste zvýšili rychlosti svých ADSL služeb až na 20Mbit/s. Bude tato nabídka dostupná i živnostníkům?

Dnes je těžké udělat dělící čáru mezi domácností a SoHo, služba je samozřejmě určena i živnostníkům. Pro ně jsme taky připravili praktický dárek ve formě poukazu na online reklamu na portálech Centrum Holdings v hodnotě 2000 Kč. Podnikatelé si u nás také mohou přiobjednat výhodný balíček hlasových služeb v podobě 600 volných minut do všech pevných sítí v ČR, takže je společně s 8Mbit/s ADSL připojením vyjde na 929 Kč bez DPH. U rychlejší varianty až 20Mbit/s je pak cena s balíčkem 1097 Kč bez DPH, což jsou podle nás velmi příznivé ceny.

Jak dlouho je vaše firma na trhu a co všechno nabízí? ČRa jsou vnímány dost indiferentně.

Jako vysílací společnost jsme na trhu už 45 let, takže dlouholeté zkušenosti nás nyní řadí mezi špičku na trhu. Na trhu telekomunikací působíme více než dvacet let a za tu dobu jsme se dostali na pozici největšího alternativního operátora na českém trhu. Nespíme ale na vavřínech a snažíme se stále nacházet nové a nové cesty k našim zákazníkům. Nabídka pro podnikatele je jednou z nich.

Více informací získáte na www.radiokomu­nikace.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).