Hlavní navigace

Podnikáte? Jde to i bez úvěru v bance!

Rozjezd podnikání i jeho rozvoj nejsou pro žádného podnikatele procházkou růžovým sadem. Jedním z nejdůležitějších úkolů je získat dostatek finančních prostředků a těmi jsou velmi často úvěry v bankách. Pokud se vše zkomplikuje ještě zamítnutím žádosti o úvěr v bance, může se zdát situace neřešitelná. Ve skutečnosti však řešení existuje.

Sdílet

Požadavky bank jsou velmi striktní a je možné, že nebudete tím šťastným, kdo úvěr získá. Jaké jsou tedy nejčastější důvody zamítnutí v bance?

  • nedostatečná nebo krátká podnikatelská historie, pokud s podnikáním začínáte,
  • zápis v bankovním i nebankovním registru,
  • dluhy finančnímu úřadu, ČSSZ nebo zdravotní pojišťovně,
  • nedostatečné nebo málo prokazatelné příjmy,
  • nevyhovující hospodářské výsledky, např. zkreslené daňovou optimalizací,
  • nepodporované nebo nově vznikající odvětví podnikání.

Všechny výše uvedené důvody zamítnutí úvěru v bance však nemusí být překážkou jeho získání u WPB Capital. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a snažíme se pro něj najít řešení. Proto jsou podmínky čerpání a splácení nastaveny přesně podle jeho představ. Předběžné posouzení žádosti je zdarma do 24 hodin a peníze můžete čerpat již do 14 dnů.

WPB Capital je dynamicky se rozvíjejícím subjektem v oblasti družstevního bankovnictví. Od dubna 2008 je WPB Capital přímo napojeno na clearingové centrum ČNB s kódem banky 2050, což umožňuje další zkvalitnění našich služeb. Stejně jako banky jsou spořitelní družstva finanční institucí spadající pod dohled ČNB, jehož součástí je také dohled nad řízením kreditního rizika. Tím se mimo jiné odlišujeme od nefinančních institucí, které poskytují často velmi rizikové úvěry.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).