Hlavní navigace

Pořízení firemního auta: Koupit, nebo vzít na operativní leasing?

Komerční sdělení
Valná většina podnikatelů se bez auta neobejde. Zvláště pak v případě, že za klienty musí dojíždět. Proto dříve či později vyvstane otázka, zda si auto rovnou koupit, nebo si jej raději vzít na operativní leasing. Možná vám pomůžeme se rozhodnout.

Sdílet

Na operák a bez starostí

Operativní leasing je ideální volbou pro ty, kteří si libují ve vůni novoty, ale nechtějí nebo nemohou vynaložit vyšší finanční obnos nárazově. Zároveň vám odpadávají starosti s autem při následném prodeji. Řada leasingových společností také nabízí možnost zahrnout servisní zásahy do měsíčních splátek stejně jako pojištění či pneumatiky. Takovou správu vozového parku za vás vyřeší společnost Business Lease, nebo jejich projekt s akčními nabídkami Active Lease. Všechny náklady na služby vám vypočítá předem, čili budete ještě před pořízením vozu vědět, jaké náklady můžete v příštích letech pravidelně očekávat. Nevýhodou se může zdát skutečnost, že po určitém časovém období vůz vrátíte zpátky společnosti a musíte řešit jeho náhradu.

Někdy se vyplatí být až druhý

Jste-li zastánci koupě a ježdění ‚‚ve svém‘‘, pak můžete investovat do nového vozu. To si často žádá vysoké investice na počátku a nepříjemnost s tím, že auto ztrácí až 20 % své hodnoty již v momentu, kdy opouštíte autosalon. Můžete se tedy porozhlédnout po vozech ojetých. V tomto případě se vyplatí kupovat přímo od majitele a ideálně od toho prvního, který vám doloží historii vozu, předá dokumentaci pojednávající o servisních zásazích či pojistných událostech a dokáže se vám zaručit za najeté kilometry. Kde takového prvního majitele najít? Opět u společnosti Business Lease a projektu Autapooperaku.cz. Business Lease nabízí vozy po operativním leasingu, které byly provozovány 3–4 roky, pravidelně servisovány a u nichž si můžete být jisti pravostí údajů.

V nabídce však nenajdete všechna auta, která se do firmy vrátila. Business Lease z objemu vrácených vozů pečlivě vybírá jen ty nejlepší ve špičkovém stavu, jež jsou mnohdy na první pohled téměř k nerozeznání od nových. Pouze ty pak následně nabízí k prodeji. Tyto vozy jsou již prověřené, a tak se nemusíte bát, že vás náhle zradí. Business Lease vám rovněž pomůže zařídit výhodné financování, sjednat pojištění a díky individuálnímu přístupu i s výběrem toho pravého vozu nebo vozů pro vaše potřeby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).