Hlavní navigace

Nově porovnání ceny elektřiny a plynu i pro podnikatele

Komerční sdělení  Autor: 518993
Čím dál více lidí využívá možnosti změnit dodavatele elektřiny a plynu a ušetřit tak nemalé peníze. Za první 3 měsíce tohoto roku změnilo dodavatele 137 tisíc lidí, z toho pak 37 tisíc firem.

Sdílet

Na trhu s energiemi už působí asi dvě desítky společností, které často nabízejí i dodávku obou komodit zároveň. Zřejmě i Vás už navštívil prodejce některé ze společností ať už doma či ve firmě. Jak se tedy vyznat v tom, která nabídka je skutečně výhodná? Jak se nenechat nachytat lákavými hesly?

Stejně jako v jiných oborech hraje významnou roli internet. Zásadní a přínosné informace můžete najít na soukromých i veřejných portálech. Najdete tak porovnání cenových nabídek, obchodní podmínky dodavatelů i články o tom, jak postupovat při změně nebo na co si dát pozor. Jak se zvyšuje zájem o informace z této oblasti, roste se i nabídka. Nezávislý soukromý portál srovnejenergie.cz tak přichází s novinkou.

Na základě připomínek a zájmu našich zákazníků jsme zařadili porovnání pro podnikatelský maloodběr – tarify C u elektřiny. U plynu se jedná o odběry neosvobozené od daně z plynu. Nově tak s námi můžete ušetřit na elektřině a plynu nejen pro svůj dům nebo byt, ale i ve firmě, říká Kateřina Vaňková, obchodní manažerka portálu srovnejenergi­e.cz.

A kolik podnikatel ušetří převodem svého odběru k jinému dodavateli? Klasickým příkladem může být majitel restaurace v Praze. Vytápěním plynem spotřebuje ročně 80 000 kWh. Svícení a používané spotřebiče znamenají 20 000 kWh elektřiny. Na plynu lze změnou dodavatele ušetřit 5 600 Kč, za elektřinu pak další 3 500 Kč za rok.

Enfocus obr 1

Samozřejmě čím větší je spotřeba, tím významnější je možná úspora. Vytápíte-li penzion na Šumavě plynem s roční spotřebou 300 000 kWh, je možná úspora změnou dodavatele plynu 37 000 Kč ročně.

I pro podnikatele poskytujeme nezávislé srovnání ceny elektřiny a zemního plynu napříč trhem. Změnu dodavatele energie snadno a bez rizika zajistíme i poradíme, na co si dát pozor. Spolupracujeme se širokou škálou energetických společností a pomůžeme zákazníkovi vybrat tu nejvhodnější, dodává Vaňková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).