Hlavní navigace

Povinné ručení podraží, ušetřit mohou klienti ePojisteni.cz

V průběhu roku 2013 čeká řadu motoristů nepříjemný šok: Povinné ručení bude dražší.
22. 11. 2012

Sdílet

Jeho cenu pravděpodobně zvýší všechny velké pojišťovny, protože na aktuálních cenách povinného ručení prodělávají. Opatření se však nedotkne klientů ePojisteni.cz, největšího online pojistitele v ČR. 

Česká kancelář pojistitelů, která sdružuje tuzemské pojišťovny, již dříve oznámila, že v roce 2011 pojišťovny svým klientům zaplatily na odškodněních za dopravní nehody více, než samy na pojistném vybraly. Tento trend v letošním roce ještě zesílil a finanční ztráta pojišťoven se prohloubila. V příštím roce proto pojišťovny chtějí povinné ručení zdražit.

Zdražení plánují podle dostupných informací zejména velké pojišťovny, většinou udávaný nárůst ceny se pohybuje kolem 5 procent. Naopak společností, která nárůst ceny povinného ručení neohlásila, je ePojisteni.cz. Děláme maximum pro to, aby cena zůstala stávajícím klientům zachována, potvrdil David Holý, marketingový ředitel ePojisteni.cz. Povinné ručení za nejatraktivnější cenu dokáže ePojisteni.cz podle Holého nabídnout i novým klientům. Jsme největším online pojistitelem v České republice. Díky velkým objemům pojistných smluv, výhodným podmínkám, které máme s pojišťovnami vyjednány a online fungování můžeme pojištění nabízet za nižší ceny než pojišťovny samotné, vysvětluje Holý.

Řidičům, kteří si o cenách povinného ručení chtějí udělat přesný obrázek, doporučuje David Holý využití online srovnávače. Stačí vyplnit základní údaje o vašem automobilu a ihned se dozvíte, jaké podmínky vám jednotlivé pojišťovny nabízejí. Sami si pak můžete zvolit tu nejvýhodnější, líčí Holý a upozorňuje, že vhodným výběrem pojišťovny lze cenu povinného ručení snížit o výrazné částky. Průměrná úspora, které klienti na www.epojisteni.cz dosáhnou, činí 1750 korun, vypočítává.

Většina českých řidičů momentálně podle Holého platí za povinné ručení zbytečně mnoho. Buď neporovnali nabídky jednotlivých pojišťoven, nebo se bojí, že změna pojišťovny by byla časově a úředně náročná. Pravda je ale taková, že na ePojisteni.cz dokážeme nabídnout levnější povinné ručení 85 procentům českých řidičů a že uzavření nové smlouvy je velmi jednoduché, uzavírá Holý.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).