Hlavní navigace

Pracujte tam, kde vám to nejvíc vyhovuje

Nemůžete se soustředit na svém pracovišti, ve své „ohrádce“? Vypnete telefon, zavřete Outlook a Skype, přesto stále vnímáte rozhovory kolegů ze sousední ohrádky a stále k vám někdo chodí a na něco se ptá.
27. 7. 2012

Sdílet

Asi tuto situaci znáte. A jsou i jiné situace, kdy místo v práci musíte být doma – hlídáte nemocné dítě, čekáte opraváře pračky, staráte se o staré rodiče. Jindy naopak cestujete, dopoledne máte schůzku a odpoledne byste rádi pracovali na úkolech a mailech, které se vám hromadí v práci a v Outlooku. Dnes v takových situacích můžete pracovat odkudkoliv, kde je internet. A to s přístupem k firemním datům, k firemnímu e-mailu i ke kolegům, s nimiž můžete pořádat videohovory nebo videokonference.

Zajistit IT infrastrukturu pro takovou „mobilní“ kancelář je jednoduché, stačí využít nový směr v IT technologiích, tzv. cloud. Potřebné aplikace a servery pro produktivitu v kanceláři běží v datovém centru, kde jsou také bezpečně uložená firemní data. K aplikacím a datům v datovém centru se připojujete pomocí internetu a ovládáte je prostřednictvím webového prohlížeče.

Příkladem je Office 365 – nejpoužívanější softwarové produkty Microsoftu, které běží v datových centrech a využívají se formou služby. Nemusí se tedy kupovat, instalovat ani udržovat. Office 365 zahrnuje profesionální elektronickou poštu s antivirem a antispamem, videokonference, webové prezentace, úložiště souborů pro společnou práci na dokumentech, snadno upravovatelný veřejný web a aplikace Microsoft Office. To všechno je přístupné tam, kde je internet – z vašeho domova, z hotelů, kde trávíte služební cesty, ale i třeba z vaší víkendové chalupy.

Pokud mohou lidé pracovat na svém oblíbeném místě bez stresů z dopravní zácpy nebo z toho, že nemá kdo hlídat nemocné dítě, pak tuto možnost vnímají jako výrazný zaměstnanecký benefit. Zaměstnavatele tento benefit nic nestojí, navíc se ukazuje, že zaměstnanci pracují efektivněji.

Zelený indikátor ukazuje, že mohu kontaktovat kolegu (nemá schůzku) a požádat jej o pomoc.

Zelený indikátor ukazuje, že mohu kontaktovat kolegu (nemá schůzku) a požádat jej o pomoc.

http://www.microsoft.com/cze/of­fice365/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).