Hlavní navigace

Představujeme Lendu – rychlé peníze pro podnikatele od investorů

Komerční sdělení
Maximálně 48 hodin. Na Lendu nemusíte čekat na to, než se na váš podnikatelský záměr složí skupina investorů.

Sdílet

Tradiční nedostatek P2P systémů v podobě rychlosti získání peněz řeší 5D úvěr od Lendu. Systém je jednoduchý. Podnikatel představí svůj záměr poskytovateli úvěrů. Ten do 48 hodin posoudí, jestli úvěr poskytne, a až následně jej nabídne investorům k možné investici. Podnikatelé tak nemusí čekat, tak jako na jiných platformách, než se investoři na jejich podnikatelský záměr složí. Stačí projít rychlým skóringem s minimem papírování. Navíc u půjček do 8 milionů korun nepožaduje poskytovatel úvěru nemovité zajištění.

Stejným způsobem byly financovány projekt společnosti LEO Express, která získala více než 10 milionů korun za úrok 9,1 %. Na trhu půjček se pak po tomto úvěru doslova zaprášilo a zapojilo se do něj 600 drobných investorů. “Jedná se o nový způsob financování investičního záměru podnikatelů. P2P představují způsob, jak z celého procesu úvěrování vypustit banku. Banka v podstatě funguje stejně – má peníze z vkladů a ty půjčuje lidem a podnikům. U P2P financování se propojuje investor napřímo s firmou a mohou z toho tím pádem profitovat oba. Je to de facto trend sdílené ekonomiky, který známe z posledních let,” vysvětluje Martin Lošťák, ředitel Bondster.

Celý projekt Lendu zaštiťují dvě společnosti – Acema a Bondster. Poskytovatel úvěrů Acema, zajistí, aby byl podnikatelský záměr rychle profinancovaný a podnikatelé nemuseli na půjčku dlouho čekat. Od Acemy putuje získaný úvěr na P2P trh půjček Bondster, kde je následně nabízen investorům. Podobným způsobem byl financován například nákup nového stroje pro čokoládovnu Maršál. 

“Portály, které službu profinancování investičního záměru nabízejí, na trhu sice už jsou, obvykle ale trvá týdny až měsíce, než se pro daný investiční záměr najde dostatek investorů, kteří složí dohromady potřebnou částku. Chtěli jsme podnikatelům dát rychlejší řešení, proto jsme oslovili našeho dlouholetého partnera společnost Acema – ta projekt rychle zafinancuje a my jej až potom umístíme na trh, kde si jej rozeberou investoři. Jedná se tak o moderní fintech řešení, které si bere to nejlepší z P2P financování,” uzavírá ředitel Bondster Martin Lošťák.

Více o 5D úvěru na Lendu ZDE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).