Hlavní navigace

Přehledný software vám přinese větší užitek

 Autor: 518993
Vývojáři firmy Ježek software zcela přepracovali ovládání ekonomického systému DUEL. Nový grafický vzhled a logické umístění ovládacích prvků uživateli usnadňuje práci a zvyšuje pracovní výkonnost.
31. 10. 2011

Sdílet

Na grafický vzhled programů se dnes klade velký důraz. Mohlo by se zdát, že se vývojáři jen snaží „vyšperkovat“ software tak, aby byl pro koncového uživatele atraktivní. Designu uživatelského prostředí však věnují pozornost ze zcela jiných důvodů: snaží se uživatelům usnadnit práci s programem tím, že jej činí co nejpřehlednějším.

Ikony místo textových menu

Když Microsoft do kancelářského balíku MS Office 2007 umístil místo klasického menu velké ikony a multifunkční tlačítka, u značné části konzervativních uživatelů to vzbudilo nevoli. Časem se však ukázalo, že zjednodušení původního menu s množstvím položek bylo dobrým řešením. Za pravdu dali vývojářům i uživatelé. Dnes se se „zjednodušeným“ menu lze setkat v řadě dalších programů.

Duel  pán

Funkce i vzhled

U programů, které využíváme k práci, platí dvojnásob, že by jejich uživatelské rozhraní mělo být řešené s ohledem na požadavky lidí, kteří jej budou používat. Například u ekonomického softwaru nehraje hlavní roli pouze sada nástrojů, které programy nabízejí (byť se tím jejich kvalita velmi často poměřuje), ale důležité je zejména ergonomické řešení a přehlednost.

Profesionální design

V lednu letošního roku firma Ježek software při představení nové verze programu DUEL 7G příjemně překvapila své uživatele revolučním ovládáním. Do vývoje nového grafického rozhraní zapojila i tým profesionálních designerů. Grafická podoba a barvy prostředí jsou voleny tak, aby vedly k intuitivnímu používání. Uživatel se tak nemusí zdržovat čtením popisků a případné nápovědy k nim. Nejen, že tak ušetří čas a energii pro další práci, ale nemusí se ani rozčilovat dlouhým hledáním.

30% nárůst

Přestože uživatelé většinou nemají rádi zásahy do ovládání, na nové prostředí programu DUEL 7G se snesla velká vlna chvály. Tomáš Ježek, majitel firmy Ježek software tak může chválit svůj vývojový tým, neboť v prvním pololetí došlo k meziročnímu nárůstu prodejů Duelu o 30 %. Toto číslo mluví za vše.

Nejlepší začátek – start verze

Pokud tedy chcete sobě či svým zaměstnancům ušetřit čas, práci a nervy, rozhodněte se pro software, jehož vývojáři reflektují vaše potřeby a požadavky. Určitě si prohlédněte DUEL 7G. Jeho plně funkční start verze je zdarma a snadno jí najdete na www stránkách firmy Ježek software.

Duel průvodce firmou
Duel průvodce účto
Duel mzdy a personalistika
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).