Hlavní navigace

Přísnější podmínky získání úvěru v bankách ještě neznamenají konec nadějí

Komerční sdělení  Autor: 287592
Pokud podnikáte, často potřebujete získat pro financování podnikatelského záměru úvěr v bance. Na toto řešení se však v současné době můžete čím dál méně spoléhat. Banky totiž v souvislosti s finanční krizí značně zpřísnily pravidla poskytování úvěrů. Víte, kam jinam se v takovém případě se svou žádostí obrátit?

Sdílet

Požadavky bank jsou dnes velmi striktní a je možné, že nebudete tím šťastným, kdo úvěr získá. Jaké jsou tedy nejčastější důvody zamítnutí v bance?

  • nedostatečná nebo krátká podnikatelská historie, pokud s podnikáním začínáte,
  • zápis v bankovním i nebankovním registru,
  • dluhy finančnímu úřadu, ČSSZ nebo zdravotní pojišťovně,
  • nedostatečné nebo málo prokazatelné příjmy,
  • nevyhovující hospodářské výsledky, např. zkreslené daňovou optimalizací,
  • nepodporované nebo nově vznikající odvětví podnikání.

Možným řešením v takovém případě jsou spořitelní a úvěrní družstva. Jejich největší předností proti ostatním nebankovním subjektům poskytujícím úvěry a půjčky je, že stejně jako banky spadají pod dohled ČNB a musejí tak dodržovat regulatorní limity a pravidla obezřetného podnikání.

Jedním z kapitálově nejsilnějších spořitelních družstev je WPB Capital, které bylo založeno v roce 1999. Nehodnotí zde klienta podle tabulek, a pokud klient nevyhoví v některém z požadavků, snaží se najít rozumné řešení přijatelné pro obě strany. Velkou předností je jednoznačně rychlost vyřízení žádosti, počínaje předběžným bezplatným posouzením do 48 hodin, a individuální přístup.

Více informací naleznete na webových stránkách WPB Capital.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).