Hlavní navigace

Privátní cloud od Microsoftu ušetří peníze i starosti

Privátní cloud od Microsoftu stojí na pomezí veřejného cloudu a virtualizace. Umožňuje vám dosahovat úspor z rozsahu, vyšší dostupnosti i flexibility, za velice atraktivní cenu a na známé platformě.
12. 1. 2012

Sdílet

Co je to privátní cloud

Privátní cloud od Microsoftu v sobě spojuje důvěrně známé serverové nástroje, jako jsou Windows Server 2008 s technologií Hyper-V nebo nástroje rodiny System Center. A díky licencování per procesor bez dalších omezení je možné do privátního cloudu vstoupit relativně hladce a také levně. Privátní cloud v sobě spojuje vysokou dostupnost a maximální využití stávajícího hardwaru. Do cloudu můžete vedle sebe zapojovat nové i starší servery, takže dřívější investice se nezmaří. Oproti virtualizaci, kterou už drtivá většina firem používá, však privátní cloud od Microsoftu nabízí ještě prvek plně automatizované správy a údržby serverů a také prvek samoobslužnosti. To znamená, že stejně jako si můžete jednoduše během pár minut ve webovém prohlížeči zřídit Exchange Online ve veřejném cloudu od Microsoftu, tak na firemním privátním cloudu si stejně snadno uživatelé mohou zřídit vlastní Exchange Server. IT oddělení se pak může plně soustředit na poskytování podpory uživatelům, rozvoj IT a podporu hlavního předmětu činnosti firmy. Prvky vysoké flexibility, škálovatelnosti, dostupnosti a nižších provozních nákladů známé z veřejného cloudu se tak přenášejí i do toho privátního.

Jednoduché licencování na procesor bez dalších omezení

Jednoduché licencování na procesor bez dalších omezení

Kdy a proč se vyplatí

Privátní cloud je vhodný zejména pro firmy, které mají větší množství serverů anebo velké množství serverových aplikací či uživatelů. Ty nejvíce ocení prvek centralizace infrastruktury a automatizace její správy a údržby, stejně jako zvýšenou dostupnost serverových aplikací i flexibilitu, s jakou je mohou sami uživatelé instalovat či měnit jejich parametry. Privátní cloud od Microsoftu se navíc vyplatí rovněž proto, že zachovává důvěrně známé prostředí a nástroje a přináší velkou míru otevřenosti vůči alternativním prostředím jako Linux či nástroje pro správu od jiných dodavatelů.

Pro vice informaci kliknete sem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).