Hlavní navigace

Privátní cloud od Microsoftu vám ušetří čas i peníze

Zejména větší firmy se potýkají s příliš vysokými náklady na správu a obnovu serverů. Privátní cloud od společnosti Microsoft jim to ale může pomoci vyřešit – ročně ušetří až desítky procent.
24. 2. 2012

Sdílet

Privátní cloud do Microsoftu je vlastně evolucí stávajících virtualizačních technologií. Pro firmu to v praxi znamená, že při přechodu na privátní cloud se její IT odborníci nemusí školit na nové technologie, firma nemusí hledat nové dodavatele a může jen plynule rozšířit svoji serverovou infrastrukturu o další nástroje. Ty jí pomohou snížit provozní náklady. O privátním cloudu by měly uvažovat zejména firmy, které provozují větší množství serverů a/nebo mají servery ve více oddělených lokalitách a plánují svoji serverovou infrastrukturu lokalizovat.

A v čem privátní cloud spočívá? Kromě stávající virtualizační technologie Hyper-V na systému Windows Server 2008 R2, kterou už velká část firem používá, přináší kompletní portfolio nástrojů pro automatizovanou správu a údržbu rodiny System Center 2012. Ty se přitom umějí postarat i o správu další IT infrastruktury, jako jsou síťová úložiště, síťové prvky nebo třeba desktopy a notebooky. 

A dokonce umějí spolupracovat i s nástroji třetích stran. Díky těmto nástrojům firma ušetří personální kapacity a eventuální problémy se servery bude moci řešit ještě dříve, než je pocítí sami uživatelé. Posledním krokem k privátnímu cloudu je pak nástroj App Controller, který zavádí prvek samoobslužnosti důležitý zejména pro větší společnosti s velkým množstvím požadavků na IT oddělení. Například vytvoření testovacího prostředí obchodního systému pro vyzkoušení nových funkcionalit zvládne běžný uživatel prostřednictvím internetového prohlížeče během pár minut, aniž by k tomu potřeboval IT oddělení. Nové servery jsou přitom automaticky začleňovány do stávající struktury, včetně napojení na monitoring či automatické zálohování a obnovu dat. V neposlední řadě umožňuje řešení sběr dat pro vyčíslení nákladů spojených s provozem pro případné rozúčtování.

Chcete se dozvědět víc o privátním cloudu od Microsoftu? Navštivte konferenci Microsoft Tech Days 2012, která se bude konat v Praze a Brně a nabídne obsah jak pro vývojáře, tak IT odborníky. Chybět nebude ani představení Windows 8 a pokročilých cloud technologií. Více informací najdete na http://www.mi­crosoftdays.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).