Hlavní navigace

Responzivní design jako vaše konkurenční výhoda

Komerční sdělení
Přinášíme vám odpověď na otázku, proč je v dnešní době důležité pamatovat na mobilní verzi eshopu či webu.

Sdílet

V důsledku dynamického vývoje v oblasti e-commerce a mobilních technologií se dnes většina podnikatelů zabývá otázkou, jak vyhovět návštěvníkům webových prezentací bez ohledu na to, zda tito používají stolní počítač, notebook, tablet či mobilní telefon. U provozovatelů eshopů je toto téma ještě důležitější, jelikož množství nákupů přes mobilní zařízení každý rok vzrůstá a intuitivnost ruku v ruce s pohodlím nákupu jsou klíčovými faktory, které o rozvoji tohoto druhu nakupování rozhodují. K celé problematice se vyjadřuje zástupce IT STUDIO s.r.o., renomované společnosti působící na českém trhu od roku 2002, její zakladatel a jednatel Petr Sychra.

Jak se v čase měnily požadavky na přizpůsobení firemních webů a eshopů moderním technologiím v oblasti hardware?

Naše produkty EasyShopWebGet prošly od roku 2002 značným vývojem zohledňujícím aktuální požadavky v té které době. Na počátku bylo samozřejmě nejvýznamnějším úkolem dosáhnout ideálního zobrazení pro nejrůznější rozlišení monitorů počítačů a notebooků, postupně na řadu přicházely mobilní telefony, poté tablety. Na všechny změny v této oblasti bylo nutno reagovat, naši zákazníci vždy požadovali jít s dobou, sledovali aktuální trendy a stejně tak i nám byla a stále je tato dynamika vývoje přímo vlastní. Na základě mnohaletých zkušeností vnímám téma tzv. responzivních designů (weby a eshopy, které jsou optimálně zobrazovány na všech zařízeních) za aktuální a pro klienty eshopů i návštěvníky webů jako velmi podstatné.

Přišla tedy již doba, kdy je řešení mobilních verzí eshopů a internetových prezentací prakticky nezbytností? 

Myslím že doba, kdy zákazník seděl po večerech u stolu s počítačem či s notebookem na kolenou je již dávno za námi. Dnes pro zhlédnutí stránek i pro nákupy v eshopech využíváme každou volnou chvilku a nechceme se omezovat. Vždyť boom ve vývoji mobilních technologií tomuto nahrává a pohodlné tablety s velkým displejem, chytré mobilní telefony, ale i širokoúhlé televize ve spojení se stále rozšířenějším a rychlejším přístupem k internetu umožňují zákazníkovi nákup v dopravních prostředcích, kavárnách i doma v posteli. Pro nás v IT STUDIu je tato rozmanitost zobrazované plochy výzvou, protože víme, že správně připravené zobrazení korespondující se všemi zařízeními našim zákazníkům přinese větší spokojenost jejich klientů.

Pokud tedy klient nyní přichází s novým projektem, co to pro něj znamená? 

V souvislosti s naší vizí udávat trendy v internetových obchodech a webech a umožnit tak klientům být vždy o krok před konkurencí u nás funguje vývojové oddělení, které má za cíl poskytnout každému klientovi přesně to, co potřebuje. V IT STUDIu jdeme do hloubky v programových technologiích i používaných nástrojích, tedy v oblasti, která je jak se říká „pod pokličkou“ – nejde jen o to, jak se eshop či web tváří zvenčí. Připravenost projektu pro optimalizaci zobrazení eshopů a webů pro různá zařízení je stejně důležitá jako rozsáhlý modulární systém, moderní dlaždicový design a další funkcionality.
V těchto dnech jsme zveřejnili novinky, které označujeme příznačně EasyShop TRENDYWebGet TRENDY. Pro oba produkty představující inovativní řešení internetové prezentace jsme představili také nová loga a poskytli našim klientům kreslenou průvodkyni Zitu, která každému pomůže zorientovat se v informacích na webu i poskytovaných službách.

Proč zrovna označení TRENDY?

Toto slovo přesně vyjadřuje náš přístup k práci, který se od roku 2002 nemění – vytváříme trendy v České republice a neustále usilujeme jít směrem vpřed k perfektnímu výsledku.
U obou verzí systémů EasyShopWebGet využíváme nejmodernější technologie, proaktivní přístup a hlavně, oba systémy vyvíjíme vlastními zdroji na vlastní náklady. Systém je tedy ryze český, pocházející z našich rukou, což pro každého klienta znamená, že jej můžeme přesně přizpůsobit jeho potřebám.
Našim cílem je nejen vytvořit moderní, inovativní a intuitivní shop či web, který bude zkrátka „trendy“, ale společně s klientem usilovat o jeho úspěšnost na poli e-commerce a být s ním ve spojení po celou dobu jeho působnosti. To, že jsme velká firma s dlouholetou tradicí a daným vnitřním systémem řízeným směrnicemi nám umožňuje jednat s každým klientem individuálně dle jeho potřeb a nabídnout mu komplexní péči při výstavbě projektu až po jeho následnou propagaci v rámci internetového marketingu. Realizaci projektu i jeho následné fungování vnímáme jako pouto, které pomáhá jak našim zákazníkům, tak samozřejmě i nám růst a být úspěšnými.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).