Hlavní navigace

Systém Účetní poradce pro studenty Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity

 Autor: 518993
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, v současnosti její Ekonomická fakulta, již od roku 1994 realizuje výuku v prezenční i kombinované formě bakalářského a navazujícího magisterského studijního programu Účetnictví a finanční řízení podniku.
19. 5. 2010

Sdílet

Za 15 let existence se tento obor může pochlubit více než tisícovkou úspěšných absolventů z celé České republiky. Již od založení tohoto studijního oboru pedagogové využívali informační systém Účetní poradce, který je společným produktem Svazu účetních, firem MP Soft a.s. a MBM Trans s.r.o.

Studijní obor Účetnictví a finanční řízení podniku je uskutečňován v souladu s potřebami podnikatelské sféry i veřejného sektoru. Studium poskytuje absolventům, vedle všeobecného teoretického a aplikovaného základu, zejména znalosti finančního i manažerského účetnictví, práva, mezinárodních účetních standardů, daňového systému, financí podniku, finančního řízení, finanční analýzy, auditingu, ale i oborů navazujících, jako je bankovnictví, finanční investování nebo veřejné finance. Studijní plán je navíc kompatibilní s požadavky Svazu účetních a to prostřednictvím Systému certifikace a vzdělávání účetních v ČR. Spolupráce s touto profesní organizací se odráží v možnosti uznání vybraných zkoušek úspěšným absolventům pro potřeby splnění podmínek certifikace účetních v ČR.

Udržení kvality a další rozvoj takto profilovaného studijního oboru nejsou myslitelné bez kvalitního a specializovaného informačního zázemí. Vynikající zkušenosti se systémem Účetního poradce vyústily v prohloubení spolupráce Ekonomické fakulty a firmy MBM Trans s.r.o. Od letošního roku získali všichni pracovníci i posluchači Ekonomické fakulty přístup k obsahově nejrozsáhlejší verzi systému Účetní poradce TOP. Téměř dva tisíce zájemců tak získává pohotový přístup k aktuálním informacím z oblasti financí, účetnictví a daní. Posluchači fakulty navíc mohou získat licenci systému za velmi výhodných podmínek i pro soukromé užití.

doc. Ing. Milan Jílek, Ph.D.
vedoucí katedry účetnictví a financí
Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).