Hlavní navigace

Umíte se orientovat v daňové správě?

Komerční sdělení
Každý z nás se někdy dostal do situace, kdy byl účastníkem daňového řízení. Víme ale, jaké pravomoci má správce daně nebo zda máme možnost opravy v daňovém řízení?

Sdílet

Postavení subjektů správy daní, jejich práva a povinnosti a další související situace přehledně a komplexně popisuje publikace meritum Daňový řád. Vydalo ji nakladatelství Wolters Kluwer ČR, a. s., které je předním vydavatelem odborných časopisů a knih.

Srozumitelný průvodce problematikou správy daní je aktualizován podle platné legislativy pro rok 2013 a jednotlivé oblasti jsou rozčleněny do tří částí, které souhrnně přibližují principy správy daní, samotnou správu daní a případné sankce a soudní řízení. V závěru jsou doplněny přílohy, jež tvoří praktické vzory podání, přehled změn jednotlivých novel zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, pokyny k zákonu a v neposlední řadě nová soustava orgánů Finanční správy od 1. 1. 2013.

K lednu 2013 došlo k mnoha změnám v daňové správě a jednotlivých daňových zákonech. Tato publikace na ně reaguje jak četnými novými praktickými příklady a souvisejícími judikáty, tak podrobným vysvětlením změn mimo jiné v oblasti registračního řízení, kde došlo k přesunu stanovení lhůt pro podání přihlášky k registraci do jednotlivých daňových zákonů (zákon o DPH, zákon o daních z příjmů atd.).

Více informací naleznete na webových stránkách www.danarionline.cz a publikaci meritum Daňový řád si můžete objednat na e-shopu vydavatelství Wolters Kluwer ČR, a. s., do konce února s 20% zaváděcí slevou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).