Hlavní navigace

Víme, jak by měl vypadat notebook pro podnikatele

Přemýšlíte nad tím, jak zefektivnit své podnikání? Chcete poskytovat svým zákazníkům služby na nejvyšší úrovni? Víme, jak na to. Zeptali jsme se totiž přímo u zdroje.
30. 3. 2012

Sdílet

Podnikatelé stále častěji řeší otázku, jak lépe zorganizovat svoji práci, aby poskytovaný servis mohl dosahovat vyšší kvality. Zároveň musí zajistit citlivá data o své práci a klientech před jejich ztrátou či zneužitím. Na obě otázky existuje jedno řešení: kvalitní notebook. Zeptali jsme se proto Petra Tomana, generálního ředitele společnosti Lenovo Česká republika, co je důležité při jejich výběru.

Lenovo nabízí jak počítače a notebooky pro firmy a podnikatele, tak i pro běžné spotřebitele. Čím se tyto dvě skupiny produktů liší?

Portfolio produktů Lenovo se za několik posledních let výrazně rozšířilo. Pro spotřebitelský segment nabízíme produkty řady Idea. Ty vynikají především atraktivním designem a netradičními barvami. Pro firemní a SMB sektor nabízíme řadu Think. Ta má velmi dlouhou tradici a troufnu si tvrdit, že tato řada nemá v nabídce pro firmy a podnikatele konkurenci. Notebooky ThinkPad nabízejí vysoce kvalitní materiály a zpracování v kombinaci s vysokým stupněm zabezpečení dat. Pro řadu ThinkPad je prvořadá funkčnost, proto je jejich design spíše střídmější. Podnikatelé, pro které je důležitý i vzhled notebooku, mohou sáhnout po řadě ThinkPad Edge. Ta nabízí atraktivnější vzhled a zároveň si zachovává vlastnosti řady ThinkPad.

Na co by měl podnikatel či živnostník myslet při výběru notebooku?

Především by si měl říct, k čemu jej bude používat, a zdali pro svoji práci požaduje nějaké speciální funkce nebo vlastnosti. Podnikatelům a živnostníkům doporučujeme věnovat pozornost kvalitě provedení notebooku a možnostem zabezpečení. Právě v těchto parametrech se ukáže výhoda kvalitnějších strojů, které lépe zvládnou každodenní pracovní vytížení včetně například méně šetrného zacházení, nebo práci v prostředí, které jinak technice příliš nesvědčí.

Čím jsou v této oblasti notebooky Lenovo jedinečné?

Notebooky Lenovo ThinkPad nabízejí uživatelům hardwarové i softwarové možnosti zabezpečení, v porovnání s konkurencí vynikají i kvalitou mechanického zpracování a odolností. Notebooky ThinkPad vydrží téměř jakoukoli zátěž, což potvrdily armádní testy, které se zaměřují na odolnost na vlhkost nebo teplotní rozdíly, a nasazení ve vesmírných projektech NASA. Užitečný je i systém aktivní ochrany Active Protection System, který funguje podobně jako airbag v autě. Senzory totiž sledují polohu notebooku a při zaznamenání prudkého pohybu zaparkují čtecí hlavičky pevného disku.

Dají se data nějak chránit před krádeží či zneužitím?

Jedním z nejoblíbenějších nástrojů zabezpečení dat u notebooků ThinkPad je integrovaný snímač otisků prstů. Jediným tahem prstu odemknete počítač, dostanete se k zašifrovaným datům na pevném disku nebo se přihlásíte do operačního systému a ke všem aplikacím. Je možné také aktivovat technologii Anti-Theft. Pokud se přístroj dostane do rukou cizí osoby, může správce na dálku zablokovat celý systém a během okamžiku vystopovat notebook na mapě. Pokud se počítač pravidelně nehlásí k síti, můžete dokonce vzdáleně smazat veškerá data na pevném disku.

Na trhu se u nás na konci loňského roku objevila nová kategorie notebooků, tzv. Ultrabooky. Čím se liší od notebooků, na které jsme zvyklí doposud, a pro koho jsou určeny?

Ultrabooky jsou tenké a lehké notebooky s velmi dlouhou výdrží na baterii a dobrým výkonem. Na první model Ultrabooku IdeaPad U300s, který jsme dovezli před Vánoci, jsme dostali jen pozitivní reakce. Design ve tvaru knihy s tloušťkou pouhých 14,9 mm a hmotností 1,32 kg, příjemné opěrky zápěstí, prodyšná klávesnice jsou jen některé vlastnosti, které zaujmou na první pohled. Cenová hladina Ultrabooků Lenovo IdeaPad řady U začíná již pod 20 tis. Kč, což pro mnoho uživatelů znamená možnost pořídit si výkonný ultrapřenosný notebook za přijatelnou cenu.

Více informací o produktech Lenovo naleznete na adrese www.lenovo.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).