Hlavní navigace

Vyvarujte se hrozeb, které na vás na internetu číhají

Komerční sdělení  Autor: 518993
Zajímáte se o vývoj v oblasti bezpečnosti na internetu? Využíváte možností elektronických plateb? A chcete se zorientovat v současných rizicích v online prostředí?

Sdílet

Internetová bezpečnost je relativně širokým pojmem, který je v poslední době velmi diskutován. Je důležitá jak pro běžné uživatele, tak pro administrátory firemních sítí, provozovatele elektronických transakcí, elektronického bankovnictví a dalších kritických internetových služeb.

Pokud se zajímáte o aktuální vývoj v oblasti internetové bezpečnosti a online plateb, chcete vědět, jaké jsou nové hrozby, na jaké problémy počítačových sítí se v budoucnu připravit, neměla by vám uniknout odborná konference Trendy v internetové bezpečnosti. V pořadí již třetí ročník této akce pořádají společně čtyři významné české servery společnosti Internet Info: Podnikatel.cz, Měšec.cz, Root.cz a Lupa.cz. Program konference je členěn do tří tematických bloků, zároveň po celý den budou probíhat prakticky zaměřené workshopy.

Konference bude věnována aktuálním virovým hrozbám a novinkám v antivirové ochraně, miliardové investici do Avastu, obraně státní správy před kybernetickými útoky, dále se tematicky zaměří na rizika a možnosti zabezpečení firemních sítí, úniky dat v sociálních sítích a hrozby cloud computingu.

Nebudou chybět příspěvky o bezpečnosti plateb na internetu (DAVID LORENC z České spořitelny), rizicích dostupných online platebních metod, jak je vidí uživatelé (GABRIEL KALAPOŠ z PayU), nebo o virtuálních penězích, jejich rizicích, podvodech a machinacích ve virtuálních ekonomikách (JIŘÍ SKUHROVEC z Institutu ekonomických studií FSV UK).

Konference nabídne celou řadu workshopů, z nichž účastníky jistě zaujme příspěvek VLADIMÍRA KAJŠE (Telefónica O2) o mobilní identifikaci, která může probíhat různými způsoby – od otevřené SMS až po dvoufaktorovou autentizaci. Praktickou ukázku překonávání různých druhů zabezpečení aneb „Jak odemknout dveře bez klíče“, předvedou pánové DAVID KOBYLÁK a MARTIN KOUTNÝ (Asociace českých lockpickerů).

Mezi mnoha dalšími zmiňme ještě přednášku PAVOLA LUPTÁKA (Nethemba) o možnostech, jak obejít firewally webových aplikací, či velmi aktuální příspěvek ONDŘEJE CALETKY (Studentská unie ČVUT) o tom, na co si dát pozor při zavádění IPv6 do lokálních sítí.

Aktuální program konference naleznete na stránkách akce.

Konference je primárně určena pro správce on-line platebních systémů, provozovatele internetového bankovnictví, bezpečnostní analytiky, správce sítí, IT manažery i hobby hackery – zkrátka pro všechny zájemce o spletitou problematiku bezpečnosti počítačových sítí, a v neposlední řadě žurnalisty.

Zájemci o účast se mohou registrovat prostřednictvím internetového formuláře na http://konferen­ce.iinfo.cz/re­gistrace/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).