Hlavní navigace

Znáte základní finanční pojmy?

Komerční sdělení  Autor: finGood
Anuita, jistina, diverzifikace. Prošli byste testem finanční gramotnosti? Většina české veřejnosti ne.

Sdílet

Bohužel v současné době, kdy inflace šplhá k hodnotám přesahující 4 % a dochází k největšímu růstu spotřebitelských cen za posledních 13 let, patří spořící účty s minimální mírou zhodnocení ke stále oblíbenému způsobu péče o finance. 

Češi mají dle dat ČSÚ na svých účtech hrubé úspory ve výši 597,8 miliardy korun. Neaktivním přístupem se však sami dobrovolně okrádají.

Jak zvýšit finanční gramotnost?

Častým problémem proč se tomu tak děje je nízké sebevědomý široké veřejnosti ve světě investic. To se právě rozhodli změnit v investiční crowdfundingové společnosti finGOOD, která se kromě narůstajícího počtu 3800 individuálních investorů, může také opřít o 40 milionů Kč, které dostala pro svůj rozvoj.


Vít Endler

Právě část z této štědré injekce se tato platforma rozhodla využít na vzdělání široké veřejnosti a připravila finGOOD Akademii.

„Našim cílem je zvýšit finanční gramotnost Čechů a zlepšit celkově jejich přístup k penězům, které mají na svých účtech. Jejich úspory požírá rostoucí inflace a skoro bych řekl, že před ní většina lidí zavírá oči. Jak z toho ven? Já osobně vidím cestu v porozumění vlastním financím a aktivním investování. Proto vznikla finGOOD Akademie.“ popisuje důvody vzniku Vít Endler, CEO finGOOD, který čerpá ze svých bohatých získaných v minulosti, kdy vedl společnost Mall a přenesl je do finGOODu. 

Investiční akademie

Akademie vychází právě z osobních zkušeností a rad Víta Endlera, který se na poli investic pohybuje už mnoho let a za svoji největší chybu považuje fakt, že nezačal investovat mnohem dříve.

„Cítíme, že v části společnosti stále panuje strach z investování a lidé si na počátku své investiční cesty kladou stále stejné otázky. Rozhodli jsme se proto dát na ně odpovědi a sestavit jednoduchý návod, který by měl pomoci všem, kteří se rozhodli pro aktivní přístup k vlastním financím“ vysvětluje Vít Endler, ředitel finGOOD.cz, co bylo onou pověstnou první jiskrou pro vznik akademie.

Nikdy není pozdě začít

Na vstup do světa investic není nikdy pozdě. Proto se FinGOOD Akademie zaměřuje na témata, které by neměl opomenout žádný investor, ať už začínající nebo zkušenější. 

Připravena jsou krátká, ale informačně obsáhla videa, která jasně, stručně a bez pozlátka vysvětlují otázky, které finGOOD poskládal na základě nejčastějších dotazů od svých 3800 investorů.

V akademii se tak můžete těšit na vysvětlení základních investičních pojmů nebo detailních rad, jak sestavit vlastní portfolio nebo jak přistupovat k riziku. Videa jsou doplněna také o nejrůznější zajímavé články tipy, které detailněji rozebírají dané téma.

Průvodce individuálního investora

FinGOOD zatím představil 6 dílů, kde jsou pokryta nejdůležitější investiční témata a postupně má v plánu přidávat další. Stejně tak jako se mu úspěšně daří držet pozici nejrychleji rostoucí crowdfundingové investiční platformy, tak má ambice se vypracovat na renomovaného průvodcem pro investory ve světě individuálního investování. 

V příštích měsících představí také videa věnovaná podnikatelům, která jim pomohou například s finančním řízením společnosti.

Ti, kteří by si samotné investování chtěli vyzkoušet, tak mohou přímo na platformě finGOOD, kde lze začít s investováním již od 5000 Kč a s průměrným zhodnocením 8,7 % ročně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).