Hlavní navigace

Znojemský veletrh pracovních příležitostí prezentoval nové kariérní možnosti zaměstnancům LAUFEN CZ

Ilustrační obrázek Autor: Luis Sergio Castro, Miloslav Hambálek, Ivana Solařová
V uvolněné atmosféře se ve čtvrtek 30. května v areálu závodu LAUFEN CZ ve Znojmě konal jedinečný veletrh pracovních příležitostí. Tato celodenní akce, organizovaná exkluzivně pro zaměstnance společnosti LAUFEN CZ, přilákala 22 lokálních a regionálních firem, které představily nové kariérní možnosti a nabídky pracovních míst.
21. 6. 2024

Sdílet

Podpora pro zaměstnance a možnost relokace do závodu v Bechyni

Na veletrhu pracovních příležitostí nechyběli ani zástupci Úřadu práce, Hospodářské komory a dalších institucí, kteří aktivně poskytovali poradenství, podporu a možnost nového zaměstnání.

Zaměstnanci LAUFEN CZ měli rovněž příležitost získat cenné informace o možnostech relokace do závodu v jihočeské Bechyni, kam se přesouvá výroba sanitární technika.

„Veletrhem pracovních příležitostí jsme chtěli podpořit naše zaměstnance a usnadnit jim přechod na nové pracovní pozice. Jsem rád, že 22 lokálních i regionálních firem vyslyšelo naše volání a představilo našim zaměstnancům své pracovní nabídky,“ uvedl Luis Sergio Castro, generální ředitel LAUFEN CZ.

Zdůraznil také, že společnost LAUFEN CZ nadále zůstává věrná městu Znojmo a plánuje rozšíření svého logistického centra, které je pro značku LAUFEN v regionu klíčové a největší. Ve Znojmě bude pokračovat výroba nábytku a vodovodních baterií. „Výroba sanitární keramiky se přesune do Bechyně,“ dodal Castro.

Kromě prezentací firem nabídl veletrh pracovních příležitostí i poradenství pod vedením pracovníků Úřadu práce, kteří zaměstnancům LAUFEN CZ podrobně vysvětlovali proces žádosti o registraci a požadavky na vyplnění potřebných dokumentů.

Historické spojení společnosti LAUFEN CZ a města Znojmo 

Společnost LAUFEN CZ, zastupující značky koupelnového vybavení LAUFEN, JIKA a ROCA, bude nadále působit v České republice, a to ve svých továrnách ve Znojmě i v Bechyni.

Krok, že LAUFEN CZ bude pokračovat ve Znojmě uvítala i jeho starostka, Ivana Solařová, která zdůraznila význam pracovního veletrhu pro město: „Za město Znojmo velmi oceňujeme, že se společnost LAUFEN CZ staví odpovědně ke svým zaměstnancům. Veletrh měl velký smysl a věřím, že pomohl řadě zaměstnanců najít nové uplatnění.“ 

Ilustrační obrázekAutor: LAUFEN CZ

Ta také řekla, že je ráda, že LAUFEN CZ bude nadále působit ve Znojmě, se kterým je historicky spjaté a že společnost počítá i s rozšířením některých provozů. „To je dobrá zpráva pro zaměstnance, ale i pro město jako takové, neboť tu má výroba keramiky takřka stopadesátiletou tradici,“ dodala starostka Znojma Ivana Solařová.

Pozitivní ohlasy a profesionální přístup

Veletrh pracovních příležitostí byl také velmi dobře přijat zúčastněnými firmami. Máme pozitivní zpětnou reakci od firem, Hospodářské komory, města, a především od zaměstnanců. To je pro nás ostatně to nejdůležitější. Ve Znojmě pracují lidé klidně celou pracovní kariéru. Bylo naší povinností podat jim pomocnou ruku,“ dodal Luis Sergio Castro, generální ředitel LAUFEN CZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).