Hlavní navigace

Zvyšte svou pracovní efektivitu se dvěma monitory

Komerční sdělení
Objevte výhody dvou obrazovek při práci. Se správnými nástroji zlepšíte time management i work flow.

Sdílet

Pro mnoho lidí je koukání do monitoru denním chlebem. Není se ani čemu divit, vzhledem k tomu, že čím dál tím více pracovních aktivit tvoříme online, a navíc díky událostem v roce 2020 nyní spousta z nás pracuje z domova. Ať už práci na počítači vykonáváte z kanceláře nebo máte home office, zajisté potřebujete kvalitní monitor. Nebo ještě lépe, dva.

Staňte se mistry multitaskingu

Více propojených obrazovek už dávno není výsadou programátorů a IT guru. 2 monitory nám pomáhají mít lepší přehled o rozdělaných aktivitách a mohou značně ušetřit čas, jelikož snižují nutnost neustálého překlikávání mezi jednotlivými okny. Mezi hlavní výhody dvou (a více) obrazovek totiž patří právě to, že se vám výrazně rozšíří pracovní plocha. Můžete tak mít na jedné obrazovce například tabulku a na druhé třeba webové stránky svého e-shopu, interní systém, ve kterém pracujete nebo videohovor s kolegy. 

Chytré technologie monitorů Asus

Mezi velké hráče v oblasti nabídky monitorů patří značka Asus. Díky kvalitnímu zpracování a chytrým technologiím si jejich výrobky velmi rychle oblíbíte a stanou se stálými pomocníky na vašem pracovním stole. A o jakých technologiích je řeč?


  • Propojení daisy-chain

Funkce daisy-chain, nebo také Multi-Stream Transport, je propojení monitorů s hlavním počítačem pomocí jednoho portu. Nemusíte tak mít dokovací stanici ani nevzhledný spletenec kabelů vedoucích z notebooku. K tomu propojení je potřeba, aby měl monitor DisplayPort 1.2 nebo vyšší. Jednoduše pak jeden monitor připojíte k počítači nebo notebooku a ostatní monitory v řadě už vzájemně spojíte jen krátkým kabelem. Nejen, že to dobře vypadá, ale také vám to poskytne možnost rozšířit nebo duplikovat svou pracovní plochu přesně podle vašich potřeb.


  • Power Delivery

Power Delivery umožňuje rychlé a efektivní nabíjení jednoho i více propojených zařízení pomocí jediného portu. Některé monitory Asus jsou vybaveny i pokročilou technologií Thunderbolt™ 3, která zvládne bleskově rychlý přenos dat, ale právě také rychlé a efektivní nabíjení vašich zařízení. Monitory s Power Delivery technologií vám tak při práci šetří čas a umožní i efektivní hospodaření s energií.


  • Frameless

Frameless monitory se vyznačují tím, že nabízí perfektní obraz bez silných rušivých rámečků. Pokud tedy propojíte více obrazovek vedle sebe, získáte tak téměř ničím nerušenou velkou plochu. Monitory Asus kromě toho vynikají i dalšími chytrými technologiemi jako je široký pozorovací úhel, Adaptive-Sync pro perfektně plynulý obraz nebo Flicker-Free proti problikávání k ochraně očí. 

Pracujte efektivněji a rychleji

Když shrneme, co bylo řešeno na předchozích řádcích, je jasné, že propojení dvou i více monitorů vám může značně usnadnit pracovní aktivity. Zbavíte se zběsilého překlikávání mezi okny, tabulkami a stránkami, snadněji se zorientujete v denní agendě a výrazně zlepšíte work flow. Výhodou značky Asus je i to, že nabízí monitory ve všech cenových relacích. Kvalitní monitory za hubičku, dobře poslouží jako druhá obrazovka, monitory ze střední cenové kategorie, nabízí vychytávky jako například výškově nastavitelnou obrazovku, bohaté možnosti konektivity i různé režimy propojení, a v sortimentu najdete i profi obrazovky, které se pyšní nejen špičkovým obrazem, ale také chytrými technologiemi, které si užijí jak grafici, tak hráči.

Na Alza.cz (odkaz) najdete největší výběr monitorů i veškeré příslušenství k jejich propojení. Zajímají vás další výhody práce se dvěma monitory? Podívejte se náš článek a zjistěte více.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).