Hlavní navigace

Informační povinnost správce daně

Správce daně má za povinnost umožnit poplatníkovi nahlédnutí do informací shromažďovaných na technickém zařízení správce daně, tedy údajů, které byly předmětem evidenční povinnosti. V souladu s ustanovením § 26 odst. 1 ZoET poskytne správce daně poplatníkovi uvedené údaje prostřednictvím dálkového přístupu, kterým se rozumí prostředky internetového připojení.

Informace poskytované podle tohoto ustanovení jsou poplatníkům zpřístupněny v aplikaci EET umožňující správu certifikátu pro evidenci tržeb a údajů pro správu evidence tržeb. Poplatníci tak mohou ke všem svým údajům týkajících se evidence tržeb přistupovat z jednoho místa.

Poplatník má na portále k dispozici agregované údaje, a to za určité časové období (denní, měsíční, čtvrtletní a roční). Agregované údaje jsou členěny dle provozoven nebo DIČ.

Dále je rozlišováno, zda se jedná o tržby, které za sebe zaevidoval sám poplatník nebo tržby evidované na základě pověření dle § 9 odst. 1 ZoET. Na základě žádosti může poplatník získat i detailní údaje o evidovaných tržbách. Soubor obsahující požadované údaje bude na portále připraven na základě žádosti poplatníka do několika dnů. Detailní údaje si může poplatník stáhnout a dál s nimi pracovat dle svého uvážení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).