Hlavní navigace

Seriál Firemní počítač, mobil a tablet

Vykašlete se na interní firemní stránky, používejte Trello

Trello je jednoduchý nástroj, který funguje tak trochu jako nástěnka. Je však velmi důmyslný v nastavení různých možností a pro malé firmy je zdarma.

Doba čtení: 4 minuty

Po pěti letech se z firemního serveru stane líný otesánek. Je čas se rozloučit

Firmy nemají přehled o spotřebě svých serverů a nejsou schopny vyčíslit, za jak dlouho by se jim obměna stávajících systémů vyplatila. Jak jste na tom vy?

Doba čtení: 6 minut

5 aplikací pro podnikatele, které pomohou přežít rok 2014

Stáhněte si námi doporučované aplikace, které se hodí podnikatelům v roce 2014. Tentokrát jsme vybrali aplikace i pro android. Tady je jejich seznam.

16. 1. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

9 aplikací pro váš byznys a iPad. Tady jsou naše tipy

Používáte pro práci svůj tablet? Vyzkoušejte námi doporučované aplikace, které se mohou hodit a ušetřit potřebný pracovní čas.

Doba čtení: 5 minut

4 skvělé nástroje pro správu firemních sociálních sítí

Pokud používáte jako firma hned několik profilů na různých sociálních sítích, vyplatí se porozhlédnout po aplikaci, která publikuje jednu informaci všude.

17. 10. 2013 0:00
Doba čtení: 7 minut

Pozor, startuje program placených lovců softwarových pirátů

Zejména na malé a střední firmy se chtějí zaměřit lovci softwarových pirátů. Podnikatelé by se proto měli ujistit, zda neporušují některé licenční podmínky.

Doba čtení: 6 minut

5 vychytaných aplikací, které by neměly chybět ve firemním smartphonu

Vyzbrojte si svůj firemní mobil o další aplikace, které ušetří peníze i čas a navíc zjednoduší komunikaci. Tady jsou naše tipy.

Doba čtení: 6 minut

Chcete mít vlastní mobilní aplikaci? Začněte s webovou, je levnější

Přemýšlíte o tom, že byste vytvořili mobilní aplikaci jako nový komunikační kanál se svými zákazníky s chytrými telefony a tablety? Poradíme vám, jak na to.

Doba čtení: 6 minut

5 užitečných aplikací pro váš byznys

Díky aplikacím lze zjednodušit a zrychlit celou řadu úkolů spojenou s vedením vaší firmy. Přinášíme několik tipů, které vás o tom přesvědčí při prvním použití.

Doba čtení: 7 minut

3 skvělé cloudové aplikace, které se hodí pro váš byznys. Inspirujte se

Zřízením cloudové služby to nekončí. Aplikace, které využívají výhod propojení na cloud computing, rostou jako houby po dešti. Tady je náš výběr.

15. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Pracovní úkoly si pamatovat nemusíte. Zkuste nástroj, který je připomene

Už jste vyzkoušeli populární metodu organizace práce GTD? Pokud ne, využijte pro to jeden z nástrojů, který si více přiblížíme.

Doba čtení: 3 minuty

Jak snížit náklady s využitím internetu? Zjistili jsme

Práce na dálku vám může ušetřit nemalé peníze. Stačí využívat online kancelář, online komunikaci či online spolupráci.

25. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Každý druhý vánoční e-mail byl spam

S počtem novoročních přání vzrostl i počet spamů. Aktuální studie ukázala, že každý druhý byl spam. Rapidně se zvýšil i počet napadených počítačů a telefonů.

2. 1. 2012 13:53
Doba čtení: 2 minuty

Vybíráme za vás: Účetní programy zadarmo i kvalitní placené

Hledáte program, který by vám pomohl se správou firemních financí, spravoval faktury, ohlídal případné chyby v účetnictví a ušetřil vám tak starosti při případné kontrole z finančního úřadu? Existuje celá řada šikovných pomocníků.

Doba čtení: 4 minuty

Zorganizujte si čas účelně pomocí užitečných programů

Ztrácíte se v záplavě úkolů? Zapomínáte, kam jste si zapsali důležité poznámky? Dejte svým pracovním povinnostem pevný řád a svěřte své úkoly do rukou softwarových pomocníků.

Doba čtení: 5 minut

Za které grafické programy nezaplatíte ani korunu?

Pokud při své každodenní pracovní činnosti vytváříte 2D výkresy či 3D modely a vizualizace, pak se neobejdete bez patřičného softwarového vybavení. Můžete jej však získat a používat zcela zdarma.

Doba čtení: 5 minut

Čtěte, jak vypalovat disky nebo prohlížet poštu na firemním počítači zadarmo

Neplaťte za něco, co nemusíte. I na firemním počítač si můžete nainstalovat bezplatné programy. Tentokrát poradíme, jak vypalovat, prohlížet pdf či prohlížet poštu pomocí programů, které jsou zdarma.

Doba čtení: 6 minut

Pořiďte si do firemního PC antivir nebo kancelářský balík zadarmo

Pro běžnou kancelářskou činnost lze použít software, který vás nebude stát ani korunu. Stačí pouze zvolit správné aplikace, jež umějí plně zastoupit placené programy. Které to jsou?

Doba čtení: 8 minut

Jak vybavit firemní počítač softwarem zcela zdarma?

Při nákupu nového počítače je nutné uvažovat také nad výběrem vhodné softwarové výbavy, kterou budete k vaší práci využívat. Náklady na její pořízení totiž mohou značně zatížit váš rozpočet.

Doba čtení: 6 minut