Hlavní navigace

Seriál Hlasy odborníků

Zrušení pracovního poměru a „fingovaná“ nemoc zaměstnance

Zaměstnanec po doručení zrušení pracovního poměru ve zkušební době náhle onemocněl. Dokonce zpětně. Je zrušení platné a musí zaměstnavatel platit náhradu mzdy?

Doba čtení: 4 minuty

Facebook nebo Twitter? Čtěte přestřelku názorů social marketérů

V čem jsou výhody a nevýhody reklamy na Facebooku a Twitteru? A proč někteří preferují Twitter, když zdaleka nemá takový dosah? Možná se bude hodit i vám.

15. 12. 2014 0:00
Doba čtení: 7 minut

Kontrolní výkazy: bič na daňové podvodníky dopadne hlavně na čestné podnikatele

Zavedení kontrolního výkazu má pomoci rychleji a účinněji zakročit proti daňovým podvodům. Jenže výrazně zvýší administrativu podnikatelů a efekt je sporný.

Doba čtení: 6 minut

Nevíte si rady? Najměte si kouče. Ale jen skutečné, pozor na šlendriány

V čem se koučování liší od kurzů a školení? Jakých cílů může podnikatel pomocí koučování dosáhnout? A nejsou to jen vyhozené peníze?

Doba čtení: 8 minut

Na novém stavebním spoření vydělá jen banka, ne klient (NÁZOR)

Poslanci se chystají projednat zákon, který bankám umožňuje nabízet stavební spoření. Financování bydlení to prodraží, píše nezávislý konzultant Petr Kielar.

5. 12. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Pozdní platby za faktury podnikatelé považují za nutné zlo, brzy se to má změnit

V ČR jsou pozdní platby za dodané zboží a služby běžnou praxí. Postižení podnikatelé ji často přijímají odevzdaně a berou jako nutné zlo. Vše se ale má změnit.

Doba čtení: 4 minuty

Ivo Toman: Neřešte, co máte zlepšit. Řešte jen, jak má vypadat váš cíl

Nevěnujte se tomu, jak něco zlepšit, ale věnujte se představě, jak má vypadat výsledek. Jednotlivé kroky vás napadnou po cestě za vaším cílem, píše Ivo Toman.

29. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Rizikové bezkontaktní platby, stačí jedno pípnutí a hackeři vybílí účet (NÁZOR)

Bezkontaktní platby, hit moderního způsobu nakupování, budí ve svých uživatelích bezbřehé nadšení. Mají však háček – nízké zabezpečení celé transakce.

Doba čtení: 3 minuty

Ivo Toman: Zapomeňte na silnou vůli a naučte se pracovat se svou představivostí

Představivost je asi desetkrát silnější než síla vůle. Zapomeňte proto na silnou vůli a naučte se pracovat se svou představivostí, píše Ivo Toman.

Doba čtení: 6 minut

Češi jsou národem nevěřících Tomášů, informaci chtějí slyšet až šestkrát (NÁZOR)

Češi mají jednu zajímavou vlastnost, kterou je opatrnost. Čtvrtina Čechů uvěří až takové informaci, kterou zaznamenají minimálně šestkrát.

Doba čtení: 4 minuty

Až 40 tisíc výtahů v Česku ohrožuje bezpečnost lidí. Co s tím? (NÁZOR)

Zhruba 40 tisíc výtahů v ČR vykazuje vysoká rizika a ohrožuje bezpečnost osob. Cedule s nápisem „Použití na vlastní nebezpečí“ majitele odpovědnosti nezbavuje.

Doba čtení: 4 minuty

Proč se vyplatí outsourcovat ICT? (NÁZOR)

Na co firmy při outsourcingu slyší nejvíce? Samozřejmě na úsporu financí. Nahlížet ale na outsourcing pouze optikou snížení nákladů není úplně správné.

Doba čtení: 4 minuty

Česko potřebuje exekutivu, která bude likvidovat lichváře (NÁZOR)

Žádné peníze nejsou dražší než vlastní peníze, a proto tu existuje úvěrový trh. Ten si vyžaduje určitou regulaci, ale jdeme tou správnou cestou?

18. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Ivo Toman: My všichni se prodáváme. Vše v životě je obchod

Lidé se neumí prodat. Nevěří si. Přitom se my všichni prodáváme. Vše v životě je obchod. Vy jste prodejce svých myšlenek a svých činů, píše Ivo Toman.

Doba čtení: 7 minut

Chcete využít olympiádu v marketingu? Musíte mít povolení

Olympijské hry se už delší dobu neodehrávají pouze mezi atlety. Hlavními aktéry jsou již také sponzoři a fanoušci, kteří olympijské zboží s oblibou kupují.

4. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak eliminovat nepoctivé nájemníky? Proklepněte si je předem (NÁZOR)

S problémem neplatičství se setkali snad už všichni pronajímatelé. Jako u všeho zde proto platí, že mnohem účinnější než následná represe je důkladná prevence.

20. 6. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Online a offline svět se ovlivňují více, než bychom čekali (NÁZOR)

Kdysi jsem žila ve dvou oddělených světech, v online a offline světě. Navzájem se ale ovlivňují, a to více, než bychom čekali.

Doba čtení: 4 minuty

Jaké je doopravdy testování časopisu dTest? (NÁZOR)

Minulý týden se do našeho časopisu dosti prvoplánovým a podpásovým způsobem „obul“ šéf Kasa.cz, Tomáš Richter. Tady je naše reakce, říkají zástupci dTestu.

Doba čtení: 1 minuta

Diletanství spotřebitelského časopisu dTest a jeho testů (NÁZOR)

Jsou průzkumy veřejného mínění opravdu obrazem toho, co si lidé myslí? Ve valné většině případů ne, píše pro server Podnikatel.cz Tomáš Richter, šéf Kasa.cz.

Doba čtení: 3 minuty

Kauza Rath: Úplatky neškodí jen morálce, ale také zdravému podnikání (NÁZOR)

Úplatky jsou v českém prostředí koloritem všedních dní, jak dokazuje kauza Rath, přesto jsou některé skutečnosti nečekané, píše Lukáš Civín z Home Credit.

23. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Podnikatelé si stěžují na přístup bank. Nejsou ale sami na vině? (NÁZOR)

Důvodem pro zamítnutí poskytnutí úvěru je ve většině případů zhoršení ekonomické situace klienta, píše pro server Podnikatel.cz Jiří Kubát z Raiffeisenbank.

Doba čtení: 3 minuty

Jak na online reklamu? Zkuste pomoc profesionála, ale plaťte jen za výsledky

Na online reklamu si najměte profesionála. Předem se domluvte, jak ho budete odměňovat. Plaťte ale jen za výsledky, radí Martina Laresová z českého Googlu.

9. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Bojíte se kroků vlády? Investice do zlata ochrání vaši peněženku (NÁZOR)

Pokud stát zbankrotuje, rozpadne se bankovní systém a znehodnotí se úspory a investice. Před kolapsem ochrání investice do zlata, píše Pavel Ryba z Golden Gate.

Doba čtení: 3 minuty

Češi by si měli uvědomit, že se mají dobře (NÁZOR)

Víte, že procento lidí na pokraji chudoby je v ČR jedno z nejnižších v EU? Nemáme se nejlépe na světě, ale špatně si nežijeme, píše Lukáš Civín z Home Credit.

Doba čtení: 3 minuty

Ivo Toman: Chcete úspěch? Neřiďte se běžnými názory

Všeobecně rozšířené názory má 95 procent lidí, kteří to nikam nedotáhnou. Pokud chcete štěstí a bohatství, myslete jinak.

18. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 7 minut

Děláte na švarcsystém? Víte, že ručíte za škodu celým svým majetkem?

OSVČ odpovídá za škodu celým svým majetkem. To si často neuvědomují lidé, kteří dělají na tzv. švarcsystém. Důsledky mohou být fatální, píše Karel Bláha z ČP.

Doba čtení: 3 minuty

Má smysl zastupovat pracovníka na dovolené? Je to zbytečné, i když... (NÁZOR)

Má vůbec smysl zastupitelnost ve firmě? Jak je odpověď snadná, tak je překvapivá. A zároveň přináší úplně zásadní otázku, píše Tomáš Richter z Internet Retail.

Doba čtení: 3 minuty

Jak být stále zákazníkům nablízku? Několik tipů a rad připravil Google

Internet už nevládne pouze stolním počítačům, ale také tabletům a chytrým telefonům. Zákazníkům tak můžete být stále nablízku. Říká Jiří Lenk z českého Googlu.

28. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bankovní poplatky dávají smysl, na rozdíl od anket (NÁZOR)

Jedna z nejoblíbenějších anket je ta o nejabsurdnější bankovní poplatek. Mně osobně, na rozdíl od poplatků, ale smysl nedává, píše Lukáš Civín z Home Credit.

Doba čtení: 4 minuty

O co mají zákazníci opravdu zájem a jak to zjistit? Radí ředitel z Googlu

Pokud byste před pár lety věděli to, co dnes, udělali byste nyní opak? Jiří Lenk z českého Googlu se zamyslel, co by udělal jinak, kdyby byl ředitelem firmy.

Doba čtení: 3 minuty