Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Seriál Tipy pro podnikatele

Z chajdy provozovna? Přečtěte si, co vše je třeba nahlásit a na co si dát pozor

Pokud podnikatel rozjíždí svůj byznys ke kterému potřebuje prostory, zvažuje různé možnosti. Jednou z nich může být i přebudování víkendové chaty, sklepa či půdních prostor. Jaké kroky při tom však musí dodržet, aby nejednal protizákonně?

Tomáš Dlask

8. 4. 2011 0:00
| 3

Víte, že OSVČ mohou dostat dotace od úřadů práce? Dokonce až 90 000 korun

Začínající osoba samostatně výdělečně činná může získat až devadesátitisícový příspěvek od úřadu práce. Je však třeba dodržet určité podmínky. Letos už získali příspěvky truhláři, opraváři, kadeřnice i účetní.

Dagmar Kučerová

27. 9. 2010 0:00
| 3

3 rady, jak se vydat na cestu k větší kreativitě ve vlastním byznyse

Vyhněte se stereotypům a rutině v myšlení a vpusťte do svého byznysu svěží vánek kreativity. Na příkladu těch, kterým se to povedlo a vyplatilo, vám ukážeme, jak na to. Na úvod stačí nebát se originality.

Jana Bohutínská

21. 9. 2010 0:00

Poradna: Musím při podnikání používat razítko?

Nevíte, co je DIČ a kdy ho máte užívat? Jaké údaje má obsahovat razítko a je vůbec pro podnikatele povinné? Zákazníci ho vyžadují. Některé firmy to řeší jednoduše. A to razítkem s nápisem: Nepoužívám razítko.

Redakce

16. 9. 2010 0:00

Vytvořte direct mail a zaháčkujte si zákazníka napřímo

Direct mail je součástí přímého marketingu a cílí na konkrétního zákazníka. Ať už jde o adresnou poštovní zásilku nebo e-mail. Podnikatel.cz za pomoci odborníků radí, jak se má podnikatel s direct mailem popasovat.

Jana Bohutínská

13. 9. 2010 0:00

Vytváříme stránky pro Facebook: Využijte pomůcky pro navýšení počtu fanoušků nebo návštěvnosti

(5. díl) Vytvořili jste si stránku pro Facebooku a rádi byste o ní dali vědět uživatelům svého webu? Zkuste pluginy, které mohou vaši stránku nebo blog nejen oživit, ale také přinést další fanoušky i návštěvníky.

Michael Hovorka

13. 9. 2010 0:00
| 2

Poradna: Jak na smlouvu a podíly ze zisku u obchodních partnerů

Chcete si s obchodním partnerem založit společný byznys a nevíte, jak na to po právní stránce? Potřebujete zároveň i nějakou finanční injekci pro své podnikání? Čtěte výběr z naší redakční poradny.

Redakce

10. 9. 2010 0:00

6 rad, jak svým podnikatelským příběhem zaujmout média

Proč se jeden podnikatel dostane do médií a druhý ne? Jak svou komunikační strategii proměnit, abyste byli vy nebo vaše firma v komunikaci s médii úspěšnější? Odpovídáme na základě zkušenosti.

Jana Bohutínská

7. 9. 2010 0:00

Vytváříme stránky pro Facebook: Jak si vytvořit vlastní záložky a zapamatovatelnou adresu

(4. díl) Každá firemní stránka si zatím může na Facebooku vytvořit vlastní záložky. Ty mohou generovat obsah z oficiálních webových stránek nebo posloužit jen pro propagaci speciálních akcí.

Michael Hovorka

3. 9. 2010 0:00

První podnikatelské krůčky? Přinášíme 5 + 1 tipů, na co se zaměřit

Mnoha podnikatelským nováčkům jde ze všeho kolem jejich podnikání hlava kolem. Business server Podnikatel.cz proto přináší 5 tipů, na co by se měli podnikatelé při startu soustředit, a k tomu i jednu speciální radu pro něžné pohlaví.

Daniel Morávek

31. 8. 2010 0:00

6 pro a 6 proti účasti podnikatele na veletrhu

Vyplatí se podnikateli - živnostníkovi či menší firmě - účast na veletrhu? Server Podnikatel.cz sestavil 6 důvodů pro a 6 proti, proč se veletrhu (ne)účastnit. A také radí, co si před účastí pořádně rozmyslet.

Jana Bohutínská

30. 8. 2010 0:00
| 1

Co radí ostřílení matadoři podnikatelským zelenáčům? Hlavně vytrvalost

Bez vytrvalosti a odhodlání v podnikání jen těžko uspějete. Mít však jenom tyto vlastnosti nestačí, důležitý je též business plán a znalost zákonů. Nejen to radí začínajícím podnikatelům jejich zkušenější kolegové.

Daniel Morávek

26. 8. 2010 0:00
| 2

Jaká jsou klíčová hesla pro podnikání? Inspirujte se u úspěšných

Učte se od zkušených a úspěšných. Business server Podnikatel.cz se inspiroval rozhovory s podnikateli či řediteli firem a nabízí deset klíčových hesel pro zdárný podnikatelský rozjezd a úspěšné podnikání.

Jana Bohutínská

24. 8. 2010 0:00

Poradna: Jaké nevýhody má eseróčko proti živnostenskému podnikání?

Zůstat živnostníkem nebo raději založit s.r.o.? To je otázka, kterou si klade nejeden podnikatel. Obé může mít výhody i nevýhody, je však dobré přesně vědět, co všechno vás se založením eseróčka čeká.

Redakce

19. 8. 2010 0:00

Vytváříme stránky pro Facebook: Jak přidat správce a novou aplikaci

(3. díl) V předchozích dílech jsme si ukázali, jak si vytvořit firemní stránku na Facebooku bez osobního profilu a co na stránce vlastně publikovat. Dnes si ukážeme, jak přidat dalšího správce a také vychytané aplikace.

Michael Hovorka

13. 8. 2010 0:02

Poradna: Na cizí živnostenské oprávnění podnikat nesmíte, ani na manželovo

Potřebujete-li na nějakou činnost živnostenské oprávnění, musí se jednat o vaše vlastní, jinak jde o nedovolené podnikání. Nic na tomto faktu nemění ani to, kdybyste chtěli působit na základě oprávnění vaší drahé polovičky.

Redakce

12. 8. 2010 0:00
| 9

Vytváříme stránky na Facebooku: Co a jak publikovat na zdi

(2. díl) V dalším dílu speciálu, který se věnuje tvorbě firemních stránek na sociálních sítích, si ukážeme, jak se upravit základní informace a logo a jak se vkládají nové příspěvky na zeď.

Michael Hovorka

30. 7. 2010 0:00
| 3

Poradna: Ztratil jsem daňové doklady, hrozí mi od finančáku sankce?

Ztracené či nenávratně zničené daňové doklady mohou podnikateli udělat pár vrásek na čele. Zapotit se navíc může při kontrole ze strany finančáku.

Redakce

22. 7. 2010 0:00
| 2

Vytváříme stránky na Facebooku: Stránky bez osobního profilu

(1. díl) Stále více podnikatelů si uvědomuje, že internet je v jejich podnikání důležitý. Hlad roste také po firemních stránkách na Facebooku. Tu si můžete vytvořit i bez toho, aniž byste si museli zřizovat osobní účet.

Michael Hovorka

20. 7. 2010 0:00

Poradna: Chytrý zákazník se oškubat nenechá, grafické návrhy platit nemusí

Pokud vytváříte pro klienta cenovou nabídku, například na rekonstrukci, a k tomu rovnou zhotovíte i grafický návrh, na peníze zapomeňte. Pokud jste neuzavřeli dohodu, spotřebitel nic platit nemusí.

Redakce

8. 7. 2010 0:00

Chcete si pořídit účetní software či pokladní systém? Zde jsou tipy, jak na to

Rozhodujícími kritérii při volbě účetní software jsou velikost firmy a právní forma. Pokladní systémy lze naopak přizpůsobit firmě přímo na míru. Přečtěte si, jak na to.

Redakce

2. 7. 2010 0:00
| 4

Jak chudý Honza ke štěstí přišel, aneb z fyzické osoby přechodem na s.r.o. až po akciovku

Žhavým tématem na Podnikatel.cz byl přechod z fyzické osoby na osobu právnickou založením eseróčka. Co ale následný přechod z s.r.o. na akciovou společnost? Je vůbec taková přeměna možná?

Dagmar Kučerová

24. 6. 2010 0:00

Také podnikatelé se musejí pojistit. Zjistěte, proti čemu povinně a kdy dobrovolně

Podnikatel, který je zároveň zaměstnavatelem, má ze zákona povinnost si sjednat pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnancem při pracovním úrazu nebo nemocí z povolání. Dobrovolně si pak může sjednat pojištění pohledávek a majetku.

Redakce

24. 6. 2010 0:00
| 1

Základní manuál pro rozjezd: Jak si založit živnost

Jaké dokumenty je potřeba vyplnit při založení živnosti, jak si živnost správně vybrat a jaký je rozdíl v živnostech? Tyto a další základní otázky zodpovídá základní manuál pro začínajícího podnikatele.

Redakce

23. 6. 2010 0:00
| 3

Pro a proti založení akciové společnosti v Česku

Založení akciové společnosti upravuje obchodní zákoník. Co se zde ale nepopisuje, jsou výhody a nevýhody jejího vzniku. A to zrovna zajímá podnikatele, kteří zvažují přechod z fyzické osoby do osoby právnické, nejvíce.

Dagmar Kučerová

22. 6. 2010 0:00

Jak vložit majetek do podnikání? Pozor, vlastní práce se nepočítá

Co a za jako cenu může podnikatel vložit do obchodního majetku? Majetek, zásoby nebo pohledávky. U majetku je ale důležité datum pořízení. Od toho dále odvíjí i cena a stanovení případných odpisů.

Dagmar Kučerová

21. 6. 2010 0:00

Bankovní účty a úvěry pro živnostníky. Poradíme, jak na to

Je rozdíl, pokud zakládáte účet jako drobný živnostník nebo jako firma. Ke každému účtu pak můžete získat platební kartu a také kontokorent. Přečtěte si, jak na to.

Redakce

9. 6. 2010 0:00

Dejte si auto do daňových výdajů. Přinášíme tipy, jak na to

Náklady spojené s provozem automobilu se zahrnují do daňových výdajů podle toho, jestli jde o vozidlo v obchodním majetku podnikatele, vlastní nebo třeba jen zapůjčené vozidlo. Svá specifika má i vozidlo pořízené na leasing.

Dagmar Kučerová

1. 6. 2010 0:00

Jak se z OSVČ stát „eseróčkem“? Nejčastěji postupným převodem majetku

Nejeden podnikatel postupně dospěje k rozhodnutí ukončit podnikání fyzické osoby a založit osobu právnickou, nejčastěji s.r.o. Zda je přechod výhodný, kdy a jak takovou změnu nejlépe provést, to jsou otázky, na které hledal Podnikatel.cz odpověď.

Dagmar Kučerová

26. 5. 2010 0:00
| 5

Chcete podnikat a potřebujete výuční list v oboru? Stačí praxe, do školy chodit nemusíte

Zkušenosti a praxe jsou k nezaplacení a v případě získání výučního listu bez docházky do školy to platí dvojnásob. Stačí jen složit předepsané dílčí zkoušky a výučňák máte během chvilky v kapse.

Dagmar Kučerová

24. 5. 2010 0:00