Hlavní navigace

Start podnikání

AAA Poptávka

exPRESS: Novelizace silniční daně nazeleno

Vláda chce motivovat podnikatele k inovaci vozového parku, připravila pro ně novelizaci zákona o silniční dani, která počítá s nižší daní. Bude tak zřejmě kompenzovat navýšení sazeb povinného ručení. Kvůli reformě se sazby možná zvýší. A zvyšuje se i počet podnikatelů, jen letos vzniklo 20 tis. nových „eseróček”.

13. 10. 2007 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Malí podnikatelé si mohou nechat oznámkovat své hospodaření

Hodnocení vlastního hospodaření nezávislými agenturami je dnes pro velké společnosti už běžnou věcí. Ratingové stupně nejenže dávají podnikateli obrázek o ekonomickém zdraví vlastní firmy, jsou ale také určitou zárukou solventnosti pro obchodní partnery. Cestu ratingu proto volí stále častěji už i malí a střední podnikatelé.

11. 10. 2007 0:00
Doba čtení: 5 minut

Není kurz jako kurz, aneb jak se stát odhadcem nemovitostí

Na trhu existuje spousta vzdělávacích zařízení nabízejících kurzy, které z absolventa „udělají“ odhadce nemovitostí. Zájemci zaplatí poměrně velké peníze a po skončení zamíří na živnostenský úřad, odkud však odcházejí zklamaní a bez oprávnění k podnikání v oblasti oceňování nemovitostí. Proč?

8. 10. 2007 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak na dohody o práci mimo pracovní poměr?

Dohody o provedení práce nebo o pracovní činnosti znají zejména studenti během brigád. Jejich výhodou jsou nižší povinné odvody a jednodušší administrativa, což oceňují jak brigádníci, tak zaměstnavatelé. Jaká je zákonná úprava a zdanění u dohod?

2. 10. 2007 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Na co pamatovat, když měníte sídlo firmy

Patříte mezi podnikatele, kteří chtějí změnit sídlo své obchodní společnosti, aby byla na prestižní adrese? Službu „Poskytnutí sídla“ nabízí na českém trhu celá řada firem. Zorientovat se v jejich nabídce a vybrat tu nejlepší však není snadné.

Doba čtení: 3 minuty

Firma na klíč? Prostor pro velké změny

Pokud přemýšlíte o firmě na klíč, je nejvyšší čas si dobře rozmyslet, jak odkupovanou společnost změnit tak, aby odpovídala přesně vašim požadavkům. Hned od začátku totiž můžete snadno změnit například i název firmy nebo předmět podnikání.

Doba čtení: 2 minuty

Začít podnikat jde i bez průtahů, řešením je firma na klíč

Zakládáte firmu a máte hrůzu z veškeré administrativy, která je s tím spojená? Nebo potřebujete začít podnikat co nejrychleji a zdlouhavý proces při zakládání firmy vaše plány komplikuje? Nemusíte mít obavy, na oba problémy existuje řešení. Stačí se obrátit na specializovanou firmu a pořídit si firmu na klíč.

Doba čtení: 3 minuty

Bioplynové stanice – nová příležitost k podnikání (2)

V minulém díle jsme se seznámili s trochou historie, vysvětlením základních pojmů a v čem jsou vlastně výhody bioplynu. V tomto díle se podíváme, jak biostanice funguje, kolik stojí a kde je možné získat prostředky na výstavbu.

13. 8. 2007 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bioplynové stanice – nová příležitost k podnikání (1)

Kvůli rostoucímu množství dovážených potravin ze zahraničí, určitým evropským zemědělským kvótám (např. na cukr, mléko atd.) a stále se zvyšujícím cenám ropy, potažmo tedy nafty, vyvstává před zemědělci zásadní problém - co pěstovat a vyrábět, aby se uživili.

6. 8. 2007 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Biopotraviny jsou žádané, podniky však stále váhají

Naděje českých zákazníků na široký sortiment výrobků pocházejících z ekologického zemědělství zůstávají stále nenaplněny. I přes vysokou poptávku po biopotravinách podnikatelé stále nevyužívají této tržní příležitosti. Jádro problému ale nemusí vždy spočívat v nedostatečných dotacích. Firmy ke své škodě nevnímají preference spotřebitelské menšiny.

Doba čtení: 5 minut

Mýtný systém

Na začátku roku 2007 byl v ČR zprovozněn na dálnicích a rychlostních komunikacích mýtný systém založený na mikrovlnné technologii. Jeho provozovatelem je Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI). Vybudování systému si vyžádalo 5,853 mld. Kč a stát jej má splácet 4 roky. Navíc kromě splátek je nutné hradit i provoz tohoto systému, což stojí necelou 1 mld. Kč ročně.

25. 7. 2007 0:00
Doba čtení: 3 minuty