Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Babiš zřídil pracovní skupinu, která se podívá na zoubek OSVČ a jejich zdanění

Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Daniel Morávek

Ministr financí Andrej Babiš zřídil pracovní skupinu, která má za úkol porovnat zdanění OSVČ a zaměstnanců a navrhnout případně systémové změny.

Ministr financí Andrej Babiš založil pracovní skupinu, která má za úkol porovnat zdanění příjmů zaměstnanců a podnikajících fyzických osob (OSVČ). Na základě analýzy, kterou pracovní skupina připraví, pak budou navrženy změny ve zdanění zaměstnanců a podnikajících fyzických osob.

Skupina má na základě analýzy navrhnout změny

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Vznikla skupina, která se podívá na zdanění OSVČ.

OSVČ se opět musí mít na pozoru. Ministr financí totiž zřídil pracovní skupinu, která se podívá na zdanění příjmů zaměstnanců a podnikajících fyzických osob a vytvoří analýzu. Analýza porovná zdanění jednotlivých skupin poplatníků na trhu práce mezi sebou a zároveň provede mezinárodní srovnání. Analýza bude zohledňovat specifické podmínky (např. náklady) jednotlivých skupin poplatníků, uvedlo ministerstvo financí v tiskové zprávě.

Čtěte také: Každého, kdo zaútočí na nejmenší podnikatele, svlékneme do trenek, říká Havlíček

EBF17

Skupinu vede profesorka z VŠE

Analýza pak budou sloužit jako podklad pro případné navržení systémových změny ve zdanění zaměstnanců a podnikajících fyzických osob. Pracovní skupina bude mít odbornou a zájmovou sekci. Odborná sekce zahájí práce v srpnu. V listopadu budou k diskuzi vyzváni zástupci všech parlamentních koaličních stran, podnikatelské svazy, profesní komory a odbory (zájmová sekce), upřesnilo ministerstvo.

Pracovní skupině předsedá prof. Alena Vančurová (vedoucí katedry veřejných financí na VŠE Praha), která vybrala další členy pracovní skupiny z akademické sféry – Prof. Jana Širokého (VŠB Ostrava), Doc. Stanislava Klazara (VŠE Praha), Ing. Petra Mazoucha (VŠE Praha) a Ing. Jana Vlacha (VÚPSV). Za ministerstvo financí ve skupině zasedne Mgr. Simona Hornochová (náměstkyně ministra pro daně a cla) a Ing. Bc. Zdeněk Hrdlička (ředitel odboru Strategie daňové politiky a správy). V odborné sekci pracovní skupiny též budou pracovat zástupci ministerstva zdravotnictví a ministerstva práce a sociáních věcí, soudce Nejvyššího správního soudu JUDr. Karel Šimka a daňový poradce Ing. Jan Čapek.

Našli jste v článku chybu?
5. 8. 2014 20:17
Návštěvník (neregistrovaný)

Předpokládám, že když chtějí zrovnoprávnit OSVČ a zaměstnance, tak třeba OSVČ když nebude práce, bude to mít zaplacené podobně jako když zaměstnavatel nemá práci pro zaměstnance atd. Když rovnoprávnost, tak ve všem !!! Mám jen zkrátka dojem, že zeshora chtějí zlikvidovat ty drobné, co se živí vlastníma rukama, jsou jen jako jedinec - OSVČ, řemeslníky co dělají sami na sebe ... dál radši bez dalších komentářů.

10. 8. 2014 13:41
jehovista (neregistrovaný)

Kdyz si na to nasetris, tak muzes. Dovolena, statni svatky a dalsi veci neplati stat ze zamestnaneckych odvodu. To jde vsechno na vrub zamestnavatele a o to ma zamestnanec nizsi mzdu. Takze jeste jednou - mysli, nez neco vyblejes. Z vysokych zamestnaneckych odvodu se financuje treba tvoje zdravotni pece, nebo duchody pro tve (pra)rodice.