Hlavní navigace

Interaktivní daňové přiznání s přehledy

Daňové přiznání podává ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně, přesáhly 15 000 korun. Jestliže je poplatník v daňové ztrátě, podává přiznání vždy.

Zaměstnanci podávají daňové přiznání, pokud mají příjmy z jednoho nebo více zaměstnání souběžně (ne postupně za sebou) a dále pokud je jejich příjem z podnikání nebo pronájmu vyšší než 6000 korun ročně. Dále se povinnost týká poplatníků, u kterých byla daň zvýšena o solidární zvýšení daně.

Jak podat daňové přiznání elektronicky?

OSVČ se zpřístupněnou datovou schránkou musí podat přiznání elektronicky. Možností, jak elektronicky podat přiznání, existuje několik, ale přiznání musí být podáno ve formátu XML. Kromě datové schránky lze využít online finanční úřad na Mojedane.cz, aplikaci Elektronická podání pro finanční správu (EPO) či software třetích stran.

S daňovým přiznáním pomohou interaktivní šablony v Excelu

Už od roku 2004 pro vás na serveru business.center.cz připravujeme interaktivní šablony pro MS Excel. V nich uděláte daňové přiznání ve známém prostřední Microsoft Excel. Do šablon stačí zadat několik základních údajů a šablona se postará o výpočet daní sama.

Formuláře tak zvládne vyplnit i poučený laik, jsou zautomatizované a díky své koncepci navádí každého při jejich vyplňování.

Respektujeme vaše soukromí, data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači. Data můžete také vyexportovat do formátu XML pro elektronické podání.

Šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Excel. Stoprocentní funkčnost garantujeme pouze v MS Office od verze 2007 na platformě Windows. Šablona tedy nemusí fungovat správně v alternativních programech jako např. OpenOffice a LibreOffice, v MS Office pro platformu Mac OS, ani v online verzi MS Office 365.

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v jejich omezených verzích, které jsou zdarma.

⬇️ Interaktivní formuláře ke stažení


Stahujte interaktivní formuláře k dani z příjmů fyzických osob. Naše formuláře obsahují export do XML formátu včetně přehledů pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení. Stahujte formuláře dle typu příjmů a výdajů či typu podnikání.


Interaktivní daňové přiznání včetně přehledů pro ty, co uplatňují paušál nebo vedou daňovou evidenci

Daňové přiznání s přehledy pro OSSZ a ZP s exportem do XML obsahuje:

• daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob pro ty, kteří uplatňují paušální výdaje nebo vedou daňovou evidenci
• přehledy pro správu sociálního zabezpečení
• přehled pro zdravotní pojišťovny

Interaktivní daňové přiznání včetně přehledů pro ty, co vedou účetnictví

Tento formulář pro daňové přiznání obsahuje:

• daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob určené těm, kteří vedou účetnictví
• účetní závěrku
• přehledy pro správu sociálního zabezpečení
• přehledy pro zdravotní pojišťovnu

Interaktivní daňové přiznání bez přehledů určené zaměstnancům

Jedná se o zjednodušené daňové přiznání pro fyzické osoby mající příjmy pouze ze zaměstnání v ČR, který neobsahuje export do XML.

Tento interaktivní formulář použijete tehdy, když máte příjmy pouze ze závislé činnosti plynoucí výhradně z území České republiky a chcete nebo musíte podávat daňové přiznání.

Interaktivní daňové přiznání bez přehledů pro ty, co mají více zdrojů příjmů

Toto daňové přiznání s exportem XML obsahuje pouze daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob bez přehledů pro OSSZ a ZP a je primárně určeno poplatníkům, kteří nepodnikají a nemají příjmy dle § 7 zákona o DzP.

Kdo musí podat daňové přiznání?
Daňové přiznání musí podat ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně, přesáhly 15 000 korun. Jestliže je poplatník v daňové ztrátě, podává přiznání vždy. Zaměstnanci podávají daňové přiznání, pokud mají příjmy z jednoho nebo více zaměstnání souběžně (ne postupně za sebou) a dále pokud je jejich příjem z podnikání nebo pronájmu vyšší než 6000 korun ročně. Dále se povinnost týká poplatníků, u kterých byla daň zvýšena o solidární zvýšení daně.
Jak podat daňové přiznání elektronicky?
Daňové přiznání lze podat elektronicky pomocí několika možností. Pokud máte jako OSVČ zpřístupněnou datovou schránku, musíte přiznání podat právě tímto způsobem. Přiznání musí být podáno ve formátu XML. Kromě datové schránky můžete využít také online finanční úřad na Mojedane.cz, aplikaci Elektronická podání pro finanční správu (EPO) nebo software třetích stran.
Jak použít interaktivní šablony pro daňové přiznání v Excelu?
Na serveru business.center.cz jsou připraveny interaktivní šablony pro MS Excel, které umožňují vyplnit daňové přiznání ve známém prostředí Excelu. Do šablony stačí zadat několik základních údajů a šablona se postará o výpočet daní sama. Šablony jsou zautomatizované a díky své koncepci navádí každého při jejich vyplňování. Data zůstávají pouze ve vašem počítači a mohou být vyexportována do formátu XML pro elektronické podání.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).