Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Požadovat poplatek za vystavení účtenky není v pořádku, upozorňuje finančák od Pavel - Po svém to vyřešili v restauraci Perníková chaloupka...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 2. 2017 21:39

  Pavel (neregistrovaný) ---.48.broadband9.iol.cz

  Po svém to vyřešili v restauraci Perníková chaloupka v Rábech u Pardubic, kde zavedli speciální desetikorunový poplatek „babišné" za vystavení účtenky. Týká se to všech útrat do sto korun, nad tuto částku se poplatek nevybírá. Hned po spuštění EET se začalo řešit, zda je takový „poplatek" v pořádku. Nyní se zdá, že ano. Provozovatel Perníkové chaloupky Luděk Šorm získal dvě „dobrozdání" od úřadů.
  „Sami jsme požádali na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se nám Česká obchodní inspekce a finanční správa vyjádřila, zdali tím něco neporušujeme. Oni naši žádost odložili s tím, že nic takového se neděje," potvrdil Deníku Luděk Šorm.
  Jeho poplatkové řešení zřejmě zvítězilo nad státní správou a v praxi hodlá pokračovat. „Poslední, co nám přišlo z ministerstva financí, bylo vyjádření v tom smyslu, že zákon o EET nezakazuje službu zpoplatnit a ani nenařizuje, že ji musíme provádět na své náklady. Od té doby máme klid. Žádná kontrola tu u nás nebyla, jedině snad tajně, žádné řízení s námi nikdo nezahájil. Kdyby mohli, už by na nás skočili," popisuje Šorm.
  Zdroj:denik.cz

 • 12. 11. 2017 17:46

  Marino (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Dobry den, a vystavit napriklad obcansky prukaz je take povinnost statu a bere si poplatek !!! Lidi neblaznete sam stat neni schopen zajistit transparentnost, kterou vyzaduje viz. Ceska posta a ostatni firmy a chcete to jednotlivcich ? Stejne to zaplatite nakonec sami !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).