Hlavní navigace

6 věcí, které mi jako OSVČ přinese EET

Komerční sdělení
Jste malý živnostník a děsíte se zlověstného systému s názvem EET? Jak se říká, na všem hledejte pozivita, protože každá změna je vlastně fajn. Že vás zrovna nic nenapadá? Čtěte…

Sdílet

Stanu se cenným zdrojem dat

Jsem malý podnikatel a našel jsem díru na trhu. Skvělá zpráva pro velké řetězce, že? Když se dnes na veřejnost dostávají i záznamy z odposlechů, bylo by naivní věřit, že se velcí hráči nedostanou k mým datům z EET. U nich však už jistě zůstanou v naprostém bezpečí…

Konec malých živnostníků?

Jsem-li šikovný počtář, hravě si spočítám, na jak dlouho a o kolik musím snížit ceny, abych malým živnostníkům zatnul tipec. Jsem-li malý živnostník, mám docela problém.

Proč mám problém?

Je to prosté! Náklady na pořízení a provoz pro jednoho podnikatele nebo firmu jsou totiž odhadovány na zhruba 30 000 korun ročně. Tyto zbytečné výdaje mi mohou způsobit krásné existenční problémy, ne-li zcela položit podnikání. Aha?

Nefňukej, podnikatelíčku!

Jako kompenzaci si budu moci za rok, kdy si zařízení pořídím, odečíst 5 000 korun českých z daní. Jupííí!

Chci-li expandovat, můžu!

Stačí jedno kouzelné slovíčko: EET! Díky němu budu mít hned jasno, kde se vyplatí prodávat moje zboží. Dosud totiž žádný úřad podrobnosti o tržbách po společnostech, krajích, městech a konkrétních městských lokalitách nevedl. Teď už tomu bude jinak.

Dodávám zboží do řetězců a prodejen?

V tom případě je pro mě EET něco jako splněný sen! Snadno zjistím, jak je možné, že někde prodávají méně mých výrobků než jinde. A ještě snadněji pak provedu náležité kroky ke zlepšení.

Rozhodně to vypadá, že OSVČ čekají krušné časy – Sečteno vám ale může trochu ulevit již nyní. Kromě standardního účetnictví jsme specialisté na startupy a technologické společnosti, díky nejnovějším technologiím se totiž napojíme přímo na vaše interní systémy. Účetnictví může zároveň sloužit jako zásadní zdroj dat pro firemní reporting. EET sice vnímáme jako zbytečnou finanční zátěž pro firmy, s trochou šikovnosti ji však lze zmírnit na minimum.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).