Hlavní navigace

Analytické nástroje business intelligence – silný nástroj i pro menší firmy

Komerční sdělení  Autor: 258398
Ambiciózní malé a střední firmy neustále hledají efektivnější způsoby, jak pomocí technologií získat konkurenční výhodu a realizovat své podnikatelské cíle. O analytických nástrojích, pro něž se používá anglické slovní spojení business intelligence (BI), se mluví jako o svatém grálu pro společnosti, které chtějí lépe pochopit, jak zdokonalit stávající procesy a zvýšit celkovou výkonnost.

Sdílet

BI poskytuje organizacím data a informace potřebné pro přijímání informovaných rozhodnutí, což je nezbytnost v současném byznysu, kde každé rozhodnutí má velký dopad a je zásadní pro úspěch.

Oracle: Screen-graf-Podnikatel-srpen2007

Řešení BI obvykle fungují tak, že extrahují a replikují data z různých provozních aplikací a systémů používaných v organizaci a tato data integrují do jediné „databáze pro generování sestav,“ neboli „datového skladu.“ Konsolidovaná data potom mohou analyzovat různé nástroje BI a vytvářet z nich sestavy, ať už pomocí interaktivních panelů, aktivních upozornění, tištěných sestav nebo ad hoc analytických nástrojů. Toto pojetí umožňuje malým a středním firmám zvolit si systém BI, který vyhovuje jejich individuálním potřebám a nejlépe se přizpůsobí jejich podnikání.

Ale jak snadná je implementace BI? Jsou k dispozici řešení, která jsou předem integrována s běžně používanými podnikovými aplikacemi, což firmám ušetří náklady a komplikace. Oracle už dlouho nabízí komplexní řešení BI, ale nedávno oznámil Oracle Business Intelligence Standard Edition One, sadu analytických nástrojů přizpůsobenou právě potřebám malých a středních firem.

Oracle: Screen02-graf-Podnikatel-srpen2007

Oracle Business Intelligence Standard Edition One poskytuje komplexní portfolio technologií a aplikací, jež umožňují malým a středním firmám získat ucelený a včasný vhled do jejich podnikání. Protože spolupracuje s prostředími a aplikacemi Oracle i jiných dodavatelů, mohou zákazníci naplno využívat stávající datové zdroje, systémy a aplikace a implementovat BI naprosto nenásilnou formou. Malé a střední firmy při implementaci jednotné infrastruktury BI získají užitek z nižších nákladů a menších komplikací a zároveň tím zvýší praktickou hodnotu svých dřívějších investic do informačních technologií.

Je-li řešení BI implementováno strategicky a v souladu s podnikatelskými cíli, má skutečný potenciál pomoci malým a středním firmám dosáhnout výsledků srovnatelných s mnohem většími podniky. Technologie, která může malým a středním firmám pomoci podpořit růst podnikání a splnit budoucí cíle, je už k dispozici. Příležitost nikdy nebyla lepší. Analytické nástroje BI mohou poskytnout podstatně lepší kontrolu nad podnikáním, neboť zajistí relevantní, informativní data tam, kde jsou třeba. Rostou s firmou a pomáhají jí lépe reagovat na příležitosti na trhu a přiblížit se mnohem agilnějšímu obchodnímu modelu.

Chcete vědět více? Chcete CD DEMO Zdarma? Více…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).