Hlavní navigace

IQRF Summit: Přijďte si postavit vlastní IoT projekt

Jedna z největších IoT konferencí ve střední Evropě startuje 24. dubna. Přinese praktické workshopy a IoT jako na dlani.
9. 4. 2018

Sdílet

Už za dva týdny se v Praze sejde komunita vývojářů, techniků, výrobců a integrátorů na dvoudenní konferenci IQRF Summit 2018 věnované Internetu věcí a ryze české technologii IQRF. Účastníky v prostorách kongresového hotelu Clarion čekají více než čtyři desítky praktických prezentací s ukázkami a přes 12 hodin workshopů vedených odborníky z jednotlivých firem. „Vyzkouší si tak, že začít s IoT opravdu nikdy nebylo jednodušší,“ přibližuje šéf pořádající IQRF Alliance Šimon Chudoba.

Jakým tématům se bude letošní IQRF Summit, který od roku 2015 vyrostl z malé akcičky o 25 lidech v summit se stovkami účastníků, věnovat? „Největší potenciál využití Internetu věcí vidíme v Průmyslu 4.0, chytrých městech a potažmo v chytrých budovách. Právě tato tři témata se budou v přednáškách prolínat a zvolili jsme je pro letošek jako stěžejní,“ říká Chudoba. I tentokrát bude organizátor dbát na praktičnost přednášek a představení funkčních projektů přednášejících. Část vstupenek je stále k dispozici a registrace na IQRF summit probíhá on-line, takže ji stíháte naklikat ještě dnes.

Proč na akci vyrazit?

Úvodního slova a moderování celé akce se ujme Šimon Chudoba, předseda české IQRF Alliance. Na pódiu ho pak ale vystřídají taková esa jako Petr Havlík či Rainer Pirker z IBM, Fabrizio del Maffeo z tchajwanské společnosti AAEON nebo zástupce firmy ZyXEL, Chinru Lin. Jediný Čech z této čtveřice představí ve své keynote roli renomované americké společnosti IBM v rychle rostoucí IQRF komunitě.

Těšit se můžete na dva dny nabité praktickými ukázkami, workshopy a case studies. První z workshopů určený výrobcům seznámí účastníky, jak na výrobu standardního IQRF zařízení. Ve druhém semináři si integrátoři vyzkouší vytvoření celého řešení pro IoT od sestavení sítě a připojení senzorů prostřednictvím mobilní aplikace od vývojářského studia MasterAPP až po jejich správu a vizualizaci prostřednictvím oblíbených technologií jako je Node-RED, Grafana či IBM Cloud.

Produkty všech prezentujících firem si budete moci sami vyzkoušet v lobby konferenčního centra a jako každý rok nebude chybět ani oblíbený neformální networking. Na večerní společenské akci se potkáte se všemi, kdo to s IoT myslí vážně. Jaká obchodní partnerství se na letošním IQRF Summitu podaří navázat, už tedy záleží jen na vás…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).