Hlavní navigace

Když správný software šetří váš čas

Komerční sdělení  Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Mnoho firem stále používá zastaralý systém Windows XP, ke kterému Microsoft již téměř rok nevydává bezpečnostní aktualizace. Vedle rizika nákazy se firmy ochuzují o vyšší efektivitu.

Sdílet

Pro mnoho lidí je počítač hlavním pracovním nástrojem. Ze statistik vyplývá, že stále ještě velké procento firem používá zastaralý operační systém Windows XP, ke kterému Microsoft téměř před rokem přestal vydávat bezpečnostní záplaty. Je proto dobré zamyslet se nad přechodem na novější verzi Windows, která je podporovaná, a u které máte jistotu, že v případě chyby dojde k její opravě a zamezení jejího zneužití pro útok na váš počítač, síť a tedy i firmu.

Vedle nejpoužívanějšího a oblíbeného systému Windows 7 je k dispozici také nejnovější verze Windows 8.1. Systém, který ocení zejména uživatelé dotykových notebooků nebo zařízení 2v1, a který obsahuje další pokročilé bezpečnostní funkce. Prodej systému Windows 7 Home Premium, který patří na trhu mezi nejrozšířenější, ukončil Microsoft už na podzim 2014. V současné době probíhá doprodej posledních skladových zásob a uživatelé tak nyní mají poslední možnost, jak si tento systém opatřit. V případě včasného přechodu na novější verzi Windows 7 či Windows 8.1 uživatelé navíc získají možnost bezplatně přejít na systém Windows 10, a to v prvních dvanácti měsících po jeho uvedení na trh. Pořídíte-li si tedy již nyní podporovaný operační systém, zajistíte si přístup k chystané nejnovější verzi, která bude opět obsahovat další vylepšení v oblasti bezpečnosti, ale také funkcí a aplikací. Více informací najdete na www.microsoft.cz/akcewindows.

Pár minut denně, několik dnů za rok
Přechodem na novou verzi Windows získáte kromě bezpečnostních záplat také nové funkce, které mohou zajímavě zredukovat čas na běžné činnosti, jako je například práce s dokumenty, elektronickou poštou či řešení problémů s počítačem. Díky několika základním, ale velmi důležitým funkcím a programům, tak můžete ušetřit několik minut denně. To pak představuje úsporu několika pracovních dnů za rok. Dokument s některými základními tipy a triky pro Windows 7, 8.1 a Microsoft Office si můžete stáhnout zde (pdf, docx). V něm pak najdete některé funkce a osvědčené pracovní postupy, které ušetří váš čas.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).