Hlavní navigace

Obchodujte světově!

 Autor: 518993
Akcie, opce, dluhopisy, FOREX online z jednoho účtu, z pohodlí Vašeho obývacího pokoje!
27. 10. 2011

Sdílet

Obchodujte z křesla na newyorské burze

Svět burzovních obchodníků s napětím sledující vývoj akciových trhů, to je pro většinu Čechů spíše obrázek z amerického filmu jako realita. Do obchodování na newyorské burze se však můžete pustit i z Čech. A to poměrně jednoduše a pohodlně – online.

Pokud tedy máte volný kapitál a chcete jej investovat dle vlastního uvážení na finančních trzích, postup je asi takový. Nejprve se rozhodnete, o jaké finanční nástroje (akce, opce, dluhopisy a podobně) máte zájem a na kterých trzích je chcete realizovat. Nejvíce možností stále poskytují mohutné trhy v USA. Podle těchto kritérií si pak zvolíte vhodného brokera – tedy společnost, která poskytuje přístup k obchodování na požadovaném trhu. Dnes už většina českých brokerů umožňuje svým klientům investování nejen v USA, ale i na ostatních velkých světových trzích. Všímejte si přitom jaké poplatky si za své služby obchodník účtuje (vysoké poplatky mohou ovlivnit i výši vašeho zisku). Postup a podmínky otevření účtu jsou u každého obchodníka individuálně. Například u obchodníka RM-S Market stačí vyplnit online registrační formulář, vytisknout smlouvu a s potřebnými dokumenty doručit do společnosti. Následujícím krokem je zřízení klientského obchodního účtu (o to se postará obchodník) a poukázání počátečního vkladu na sběrný účet obchodníka. O několik dní se už vaše obchody mohou rozjet.

Investování online prostřednictvím českých firem má několik výhod: smluvní vztah se řídí podle tuzemských právních norem, zřízení účtu se obejde bez zbytečného papírování a odpadá jazyková bariéra.

Někteří čeští brokeři poskytují zájemcům i další služby. Například RM-S Market kromě vyspělých trhů z celého světa dostupných z jednoho účtu nabízí i Maržové obchodování a shortselling (prodej na krátko, který umožňuje vydělávat i na poklesu ceny).

Na závěr už jen poznámka – burzovní obchody samozřejmě nemá význam dělat, pokud máte v kapse 5,50 – poplatky za prodej a nákup by totiž překročili zisk. Za adekvátní částku se proto považuje přibližně 5000 USD, tato částka již umožní rozložit riziko nákupem několika titulů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).