Hlavní navigace

Obchodujte světově!

Autor: 518993

Akcie, opce, dluhopisy, FOREX online z jednoho účtu, z pohodlí Vašeho obývacího pokoje!

Doba čtení: 2 minuty

Obchodujte z křesla na newyorské burze

Svět burzovních obchodníků s napětím sledující vývoj akciových trhů, to je pro většinu Čechů spíše obrázek z amerického filmu jako realita. Do obchodování na newyorské burze se však můžete pustit i z Čech. A to poměrně jednoduše a pohodlně – online.

Pokud tedy máte volný kapitál a chcete jej investovat dle vlastního uvážení na finančních trzích, postup je asi takový. Nejprve se rozhodnete, o jaké finanční nástroje (akce, opce, dluhopisy a podobně) máte zájem a na kterých trzích je chcete realizovat. Nejvíce možností stále poskytují mohutné trhy v USA. Podle těchto kritérií si pak zvolíte vhodného brokera – tedy společnost, která poskytuje přístup k obchodování na požadovaném trhu. Dnes už většina českých brokerů umožňuje svým klientům investování nejen v USA, ale i na ostatních velkých světových trzích. Všímejte si přitom jaké poplatky si za své služby obchodník účtuje (vysoké poplatky mohou ovlivnit i výši vašeho zisku). Postup a podmínky otevření účtu jsou u každého obchodníka individuálně. Například u obchodníka RM-S Market stačí vyplnit online registrační formulář, vytisknout smlouvu a s potřebnými dokumenty doručit do společnosti. Následujícím krokem je zřízení klientského obchodního účtu (o to se postará obchodník) a poukázání počátečního vkladu na sběrný účet obchodníka. O několik dní se už vaše obchody mohou rozjet.

Investování online prostřednictvím českých firem má několik výhod: smluvní vztah se řídí podle tuzemských právních norem, zřízení účtu se obejde bez zbytečného papírování a odpadá jazyková bariéra.

Někteří čeští brokeři poskytují zájemcům i další služby. Například RM-S Market kromě vyspělých trhů z celého světa dostupných z jednoho účtu nabízí i Maržové obchodování a shortselling (prodej na krátko, který umožňuje vydělávat i na poklesu ceny).

Na závěr už jen poznámka – burzovní obchody samozřejmě nemá význam dělat, pokud máte v kapse 5,50 – poplatky za prodej a nákup by totiž překročili zisk. Za adekvátní částku se proto považuje přibližně 5000 USD, tato částka již umožní rozložit riziko nákupem několika titulů.