Hlavní navigace

Privátní cloud od společnosti Microsoft

Komerční sdělení
Pojem Cloud Computing v IT vzbuzuje v poslední době rozporuplné reakce. Mnoho uživatelů se obává předání svých dat někam do vzdálených datových center. Přesto hledají cesty ke zvýšení efektivity a flexibility.

Sdílet

Pro tyto uživatele je jasnou volbou řešení v podobě privátního cloudu. V privátním podání totiž nedochází ke sdílení prostředků mezi organizacemi a hardware, software nebo data nemusí opustit prostory společnosti, i přesto se serverové prostředí může chovat plně dynamicky a automaticky.

Privátní cloud od společnosti Microsoft je založen na principech:

  • Vše s ohledem na aplikace: Aplikačně orientovaná cloudová platforma, která umožňuje soustředit se na obchodní hodnotu.
  • Komplexní multiplatformní řešení: Podpora pro prostředí s více hypervizory, operačními systémy a aplikačními prostředími.
  • Nejvyšší výkon ve své třídě: Nejvyšší výkon ve své třídě pro aplikace společnosti Microsoft, jako jsou Microsoft Exchange, SQL Server a SharePoint.
  • Cloud podle vašich představ: Schopnost používat cloud podle vašich představ – možnost volby a flexibility modelu hybridního cloudu prostřednictvím společných nástrojů pro správu, virtualizaci, identitu a vývoj.

V rámci řešení jsou využívány výkonné a ověřené technologie, které již uživatelé serverů znají z běžného fyzického světa, tj. platforma Windows Server Hyper-V a System Center. Za velice atraktivních podmínek tak dokáže nabídnout vybudování a správu heterogenního prostředí cloudu. Díky oddělení operačních systémů a aplikací od fyzického hardwaru pomocí virtualizační vrstvy a rozšířené správy prostředí včetně samoobslužné vrstvy nástroji System Center vzniká dynamické prostředí schopné alokovat zdroje dle požadavků uživatelů a aktuálního vytížení jednotlivých aplikací a služeb.

Celé řešení privátního cloudu od společnosti Microsoft je navíc i výhodné pro zákazníky, protože se jednoduše licencuje podle počtu používaných procesorů bez dalších omezení a je více než čtyřikrát levnější než řešení konkurence. Více detailů naleznete http://www.mi­crosoft.com/cze/pri­vatnicloud/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).