Hlavní navigace

Studium MBA: Jak jako manažer neusnout na vavřínech

 Autor: Depositphotos
Vzdělávání by nikdy nemělo končit za prahem školní instituce. Pokud máte kariérního ducha a ambice pro vedení lidí, je přísun nových znalostí nezbytný.
17. 11. 2021

Sdílet

Například 73 % absolventů MBA studia na institutu CEMI pociťuje konkurenční výhodu vůči lidem s pouhým akademickým titulem. A právě tato edukace je klíčem k zajištění pevné pracovní pozice, lepšího platu, více příležitostí, a tedy i většího výběru a volnosti.

Jak být dobrý manažer?

Být dobrým manažerem neznamená pouze řídit, kontrolovat, plánovat a rozdávat úkoly. Jde o mnohem víc. Zastávat manažerskou pozici znamená být srdcem celé struktury organizace. Vedení spoléhá na schopnost manažera postarat se o plynulý chod společnosti, podřízení zase doufají v profesionálně fungujícího člověka, který se nebude starat pouze o výkonnost, ale i pohodlí samotných zaměstnanců. Člověk na manažerské pozici musí držet krok s novými trendy, technologiemi a postupy, které mu pomohou být lepším zaměstnancem a přirozeně i lepším manažerem.

Právě studium MBA je jednou z odpovědí, na to, jak si zajistit kvalitní přísun informací o nejnovějších manažerských trendech, a nejen to. Agentura STEM/MARK provedla pro institut CEMI průzkum o přínosech studia MBA. Ten ukázal, že platové podmínky se u manažerů a ředitelů po absolvování MBA zlepšily ročně o 66 588 Kč. Zároveň poptávka po kvalifikovaných lidech stále roste, a firmy upřednostňují právě absolventy MBA studia. Faktorů, proč tomu tak je, může být několik:

  • Ukazujete tím chuť pracovat na sobě a neustále se učit novým věcem,
  • umíte si srovnat priority a jít za svým cílem,
  • nebojíte se investovat své peníze do kvalitního studia s cílem vlastního rozvoje,
  • vypovídá to o vašem time managementu a disciplíně,
  • projevujete všestrannost při zvládání učiva, práce a rodiny.

Hlavním rozdílem mezi studenty vysokých škol a absolventy MBA je totiž styl výuky, kterého se jim dostalo. Narozdíl od klasického vysokoškolského studia, které se zaměřuje spíše na teoretický výklad látky, kvalitní MBA připravuje své studenty pro praxi, s ohledem na měnící se podnikatelské prostředí, a rozvíjí u nich kritické myšlení. Umění neustále se učit novým věcem, přemýšlet nad nimi v širší perspektivě a dokázat je využít v praxi jsou klíčovými dovednostmi, které absolventi v rámci svého MBA studia načerpají.

Co tedy studiem MBA získáte?

  • Navážete nové kontakty a seznámíte se s profesionály v oboru,
  • budete mít lepší platové ohodnocení,
  • získáte vyšší sebevědomí,
  • zlepšíte se ve vedení lidí a celkově v manažerských dovednostech,
  • budete mít vyšší hodnotu na trhu práce.

Koneckonců, podívejte se sami na kompletní výčet přínosů, které pro vás může absolvování MBA studia mít.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).