Hlavní navigace

ThinkPad Edge – notebook pro podnikatele

 Autor: 518993
Spolehlivost, dlouhá životnost, nejnovější technologie a především vynikající poměr ceny a výkonu. Všechny tyto vlastnosti splňuje novinka z portfolia společnosti Lenovo, která je určená pro podnikatele a malé firmy.
1. 4. 2010

Sdílet

Nová řada notebooků ThinkPad Edge byla uvedena na začátku letošního roku na konferenci CES v Las Vegas a ukázala, že i s notebookem pro práci se můžeme odlišit. Svým vzhledem a provedením boří veškeré mýty, že notebook musí být nudný. První model dostupný u nás, 13palcový ThinkPad Edge se hodí pro pracovní i soukromý život.

Lenovo black

Jedním z majitelů této novinky je i Robert Vlach, účastník soutěže Živnostník roku 2009 a provozovatel webu Na volné noze.cz. Notebook, se kterým podniká, u něj musí splňovat dvě klíčové vlastnosti, a to mobilitu a bezpečnost, které ThinkPad Edge svým majitelům s jistotou poskytuje. Notebook mi umožňuje přenést své zabezpečené pracovní prostředí kamkoli. Používám několik desítek webových služeb, přičemž u řady z nich by mohla mít kompromitace přístupových údajů zcela vážné důsledky. Musím si být proto jist, že se připojuji ze zabezpečeného počítače, říká.

ThinkPad Edge je vybavený řadou ThinkVantage technologií pro zabezpečení, včetně Active Protection System, který chrání pevný disk a data před poškozením při pádu nebo nárazu podobně jako airbag v autě. Nástroj Rescue and Recovery pak pomáhá při zálohování a obnově dat. Kromě toho se ThinkPad Edge vyznačuje několika novými vlastnostmi, díky kterým je ovládání notebooku jednodušší a pohodlnější. Moderní a vodě odolná klávesnice byla navržena tak, aby uživatelé mohli použít pro přístup k multimediálním funkcím jen jeden prst, velký multi-dotykový touchpad zase poskytuje dostatečnou plochu pro prsty a pro gesta jako zmenšování, zvětšování nebo rolování.

Nová řada notebooků byla navržena přímo na míru SMB segmentu, neboť kombinuje stylový design s vysokým výkonem a nejnovějšími technologiemi, aby uspokojila požadavky těchto uživatelů. Z konkrétních parametrů kladu důraz na kvalitu klávesnice, výdrž baterie, velikost obrazovky a výkon, upřesňuje konkrétní požadavky Robert Vlach. Zákazníci si proto mohou u notebooku ThinkPad Edge vybrat z několika konfigurací, přičemž jeho výdrž je až osm hodin, takže jej lze bez obav používat při celodenních jednáních.

Více informací zde.

Lenovo red
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).