Hlavní navigace

Vánoručka radí podnikatelům: nešetřete

Komerční sdělení  Autor: 518993
Teda přesněji - nešetřete na nesprávném místě! Přístupy k podnikání se v průběhu historie dost změnily, ale co stále roste na významu je role člověka-zaměstnance-manažera. A to kupodivu i ve firmách, které zaměstnávají méně kvalifikovanou pracovní sílu.

Sdílet

Lidé nejsou hloupí

Bez ohledu na to, jestli zaměstnáváte odborníky a profesionály nebo řídíte kolektiv manuálně pracujících, lidé nejsou hloupí. Nemusí mít patřičné vzdělání a na první pohled můžete mít nutkání je řadit někam níž, ale ve skutečnosti se nenechají opít rohlíkem. Bez ohledu na jejich formální vzdělání, každý člověk vnitřně cítí, jestli věci jsou nebo nejsou v pořádku a to výrazně ovlivňuje kvalitu a kvantitu jejích práce.

Věrnost si musíte zasloužit

Věrnost je založena na emocích. Emoce jsou součástí lidské bytosti a provázejí nás celý život. Vaši zákazníci, obchodní partneři, zaměstnanci nebo spolupracovníci jsou v první řadě lidé. V řadách dalších pak sedí jejich dodatečné role – zaměstnanec, manažer, majitel firmy, atd. Pokud chcete věrné a vracející se zákazníky, loajální zaměstnance a obchodní partnery, kteří udělají víc, než po nich chcete, musíte si získat hlavně člověka. Ostatní „role“ budou následovat.

Ale dost teorie…

Lidé mohou ocenit věcné dárky a pozornosti, ale jejich efekt je většinou krátkodobý. Jedna z mála věcí, která člověku zůstane navždy, je osobní prožitek. Zážitek je to, co je vytrhne z jejich pohodlné ulity a dovolí jim zažít něco, co je na kvalitativním a kvantitativním žebříčku výš a dál než to, co žijí každý den.

Zážitky jsou kořením života

Zážitky vám mohou posloužit jako nástroj, kterým dáte zaměstnancům, manažerům či obchodním partnerům něco, co bude fungovat ve váš prospěch neustále. Prožitek je věc osobní, takže cílí přesně tam, kam potřebujete – na člověka a na jeho emoce. Prožitek a zážitek se dále násobí tím, že je sdílen s dalšími lidmi. Pokud motivujete pomocí zážitků, získáte i příjemný bonus a to, že se to okolí dozví – což je v době Facebooku o dost jednodušší.

Zážitky.cz
Vánoručka to zařídí

No je na čase přiznat barvu. Vánoručka pro vás samozřejmě má desítky a desítky tipů na aktivity, které se dají nazvat zážitky a které můžete v rámci svého podnikání, ale i mimo něj, pořídit- tyhle Vánoce, ale třeba i v tom roce dalším. Ale bude ráda, i pokud jste dočetli až sem a třeba jen získali o jeden pohled na věc více.

S Vánoručkou se můžete osobně potkat na www.vanorucka.cz

Vánoručka je vlastně sama takovým malým zážitkem. Nebere se vážně, má ráda život a v každé ze svých šesti ruček drží nejeden nápad, jak udělat radost sobě, nebo někomu jinému. Vánoručka také dobře ví, že jsme jen lidi. A na lidech by se nemělo šetřit.

Zkuste na to nezapomenout.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).