Hlavní navigace
Už zbývá jen pro podání daňového přiznání. Vyřešte je s našimi chytrými formuláři a tipy na slevy.

Návrháři EET zamrzli v době před deseti lety, tvrdí ajťák

Redakce

IT architekt rozkrývá technickou část elektronické evidence tržeb a už dopředu varuje na předražený systém, který označuje za autentizační onanii.

Ještě nikdo tak detailně nerozkryl technickou část elektronické evidence tržeb jako Luděk Rašek, open positive IT architekt. Podle něj se Finanční správa rozhodla nadále investovat do zastaralého systému, kterému morální životnost skončila již před deseti lety.

Jak Rašek upozorňuje v článku pro server Lupa.cz (sesterský portál serveru Podnikatel.cz), takové rozhodnutí by se dalo pochopit, pokud by bylo méně nákladné. Bohužel prokazatelně se o méně nákladné řešení nejedná.

EET je zabijákem uživatelské přívětivosti

Z pohledu uživatele navíc poukazuje na to, že systém bude zbytečně komplikovaný i pro samotné podnikatele. Ti budou muset dle harmonogramu EET požádat o autentizační údaje. V praxi to bude znamenat to, že všichni poplatníci, kterých se to týká, tak budou muset vstoupit na daňový portál, přihlásit se údaji získanými datovou schránkou nebo návštěvou FÚ, následně projít procesem vytvoření žádosti o certifikát (portál by měl poskytnout prostředky) nebo importem žádosti o certifikát, odesláním žádosti, stažením vydaného certifikátu a jeho importem do cílového zařízení.

Takový návrh je zabijákem jakékoli uživatelské přívětivosti. Samo využití certifikátů je z hlediska logiky věci absurdní. Použití certifikátů v EET je svého druhu autentizační onanie, tvrdí Luděk Rašek. 

Čtěte více na Lupa.cz: Jak EET vidí ajťák aneb Draze zaplacená vražda uživatelské přívětivosti

Našli jste v článku chybu?
27. 5. 2016 16:32
P2010 (neregistrovaný)

Zrovna tohle je blabol, technicke reseni je kupodivu docela standardni, jen nedomyslene do detailu.

Agrofert loni zvýšil zisk o 40 procent. Koncern vydělal 8,6 miliardy korun http://ekonomika.idnes.cz/agrofert-loni-zvysil-zisk-o-40-procent-koncern-vydelal-8-6-miliardy-korun-1nd-/ekonomika.aspx?c=A160527_155147_ekonomika_lve

Je videt, ze propojeni politiky a byznysu se vyplaci. Sledujme tento udaj po zavedeni EET, to bude vice nez 40.

28. 5. 2016 18:56
Ivan Nový (neregistrovaný)

No je to jeho jediná možnost na přežití, Babišistan je zadlužený asi tak, jako by byl zadlužený zaměstnanec s ročním platem 300 000 Kč a dluhem 1 200 000 Kč se splatností 5 let.

Když se na to podíváte tak, zadlužení 24 miliard, roční příjmy průměrně 6 miliard, tak za 5 let je to příjem 30 miliard, tedy rozdíl 6 miliard, a to jsou roční dotace na řepku, takže je to o prsa, pokud přijde o dotace, bude mít problém.

Proto ty články o zisku, aby se zakryl pravý stav věcí.