Hlavní navigace

Na rande díky umělé inteligenci? Provozovatelé seznamek to testují

8. 9. 2023

Sdílet

seznamka Autor: Depositphotos

Umělá inteligence postupně zasahuje do nejrůznějších oborů a její využívání se stále rozšiřuje. Moderní technologie mohou hrát roli také v online seznamování. Do svých produktů ji integrují společnosti Tinder nebo Hinge. 

Jak píše Euro.cz, navázat kontakt s potenciálním partnerem aktuálně pomáhá třeba Teaser.AI. V té si uživatel nejprve vytvoří svého AI robota založeného na vlastních osobnostních rysech, který za něj přebírá roli randícího a v online prostředí hledá vhodné shody s dalšími robotickými avatary. V případě úspěšného spárování nabídne uživateli simulaci konverzace, kterou by s potenciálním partnerem mohl vést. Hned, jak se komunikace ujme skutečný člověk, roboti ustoupí do pozadí. Vidíme to jako vylepšení současného ekosystému seznamovacích aplikací, tvrdí spoluzakladatel a generální ředitel Teaser.AI Daniel Liss

Technologie navíc nepomáhají jen s osobnostní stránkou randění. Nápomocná může být i při hledání co možná nejatraktivnějšího protějšku. K tomuto účelu slouží pro změnu aplikace Iris, jež svému uživateli zobrazuje tváře a vyžaduje zpětnou vazbu v podobě jeho hodnocení. Na základě toho určí fyzický typ dotyčného a následně je mu schopna nabízet pouze takové shody, které vykazují vysokou pravděpodobnost na vzájemnou přitažlivost. (Euro.cz)

Umělá inteligence nahradí některé profese. Vzniknou ale nové Přečtěte si také:

Umělá inteligence nahradí některé profese. Vzniknou ale nové

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).