Hlavní navigace

Netflix hodnotí opatření proti sdílení hesel. Vyplatilo se?

16. 8. 2023

Sdílet

16.8.23 / 4x / Podnikatel, peníze, cenotvorba Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Oblíbená streamovací služba Netflix přišla letos s opatřením týkajícím se sdílení hesel s tím, že v České republice každý další přístup vychází na 79 korun. Jak vyplývá z oznámených průběžných výsledků hospodaření za druhé čtvrtletí roku 2023, tak tržby společnosti jsou v každém státě vyšší než před zavedením těchto opatření a vyšší je také počet nových registrací.

Jak píše Lupa.cz, tak celosvětově si nyní přístup na Netflix platí 238 milionů lidí. Čtvrtletní tržby dosáhly 8,2 miliardy dolarů a zisk byl 1,8 miliardy dolarů.

V tuto chvíli je opatření aktivní ve státech, které tvoří přes 90 procent našich tržeb. Stále ho budeme vylepšovat, řekl v komentáři k výsledkům hospodaření šéf společnosti Gregory Peters. Více než rok a půl jsme postupně pracovali na tom, abychom vymysleli takový přístup, který je podle nás vhodný pro většinu zákazníků. Chtěli jsme, aby srozumitelně dostali všechny informace a nechyběly jim žádné funkce. Mohou si na nový účet přenést svůj dosavadní profil včetně historie sledování, snadno udržovat přehled připojených zařízení anebo zakoupit členství pro své blízké, dodal.

Funguje to. Daří se nám jak z pohledu příjmů, tak z pohledu počtu předplatitelů ve všech oblastech, kde působíme. Podotýkám, že obchodní dopady tohoto kroku se postupně projeví během několika čtvrtletí. Není to něco, co se stane ze dne na den. Jednak proto, že se opatření projevuje postupně, a jednak si někteří uživatelé nezaloží vlastní účet okamžitě, ale třeba až za měsíc, půl roku, nebo později, když uvedeme nějakou novinku, která je hodně zajímá, pokračoval Gregory Peters.

Uživatelé, kteří si kvůli vynuceným opatřením nakonec založili vlastní účty, jsou podle dosavadního pozorování Netflixu velmi aktivní a předplácejí si podobné tarify jako dlouholetí fanoušci. Podobná je i jejich loajalita. (Lupa.cz)

Netflix může být s novými podmínkami v klidu. Jeho byznys podrží nastupující generace Přečtěte si také:

Netflix může být s novými podmínkami v klidu. Jeho byznys podrží nastupující generace

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).