Hlavní navigace

Pokuty za šmejdské praktiky jsou v porovnání s tím, co vydělají, k smíchu. Tak pokračují

9. 6. 2023

Sdílet

9.6.23 1*/energošmejdi, podvodník Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Šmejdské praktiky jako zlatý důl. Mnohdy jejich praktikování přináší tak velké zisky, že je nemůže zastavit ani pokuta. Tady je jeden příklad za všechny. 

O společnosti Centrum aukcí, která provozuje portál S-drazby.cz, informuje spotřebitelský server dTest, na který se i poté, co byla společnosti udělena pokuta za nekalé praktiky ve výší 1,5 milionu korun, obracejí lidé se stížnostmi. Společnost využívá nepozornosti zájemců o registraci do portálu, kdy si za tuto registraci účtuje 5000 korun, aniž by řádné informovala o cenách za služby. Mnoho spotřebitelů cenu registrace zaplatilo. 

Pokuta za lživé recenze o spokojenosti uživatelů e-shopu Přečtěte si také:

Pokuta za lživé recenze o spokojenosti uživatelů e-shopu

Pokuty „šmejdy“ neodradí

I přes soudní rozhodnutí a uložení pokuty však společnost s nekalou praktikou neustává. Dokonce se netají tím, že výše pokuty je jen zlomek toho, co praktiky přinášejí. Proto se jim takový obchodní model vyplatí. 

Spotřebitelský server dTest v tiskové zprávě dokládá, jak společnost Centrum aukcí reagovala na stížnost jednoho ze spotřebitelů. 

Ročně se na nás obrátí cca 52 tisíc tazatelů, tak si to se smíchem spočítejte, kolik to je zhruba za 4 roky. A z toho si spočítejte cca 1 tis. stěžovatelů, kolik to vychází? Něco kolem 0,5% nepozorných lidí. Tedy pokud to dobře chápeme, tak 99, 5 % lidí ví, o co jde, a zbytek 0,5% lidí se diví.

Katalogoví „šmejdi“ opět útočí na podnikatele. Nenechte se napálit Přečtěte si také:

Katalogoví „šmejdi“ opět útočí na podnikatele. Nenechte se napálit

Spotřebitelé, kteří jsou postižení postupem společnosti Centrum aukcí, se mohou obrátit na bezplatnou spotřebitelský server dTestu.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).