Hlavní navigace

Pozor na další falešné stránky, tentokrát napodobují web ČSSZ

6. 3. 2023

Sdílet

6.3.23 /2x/ Podvod, klam, muž, divadlo, herec Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje na podvodné stránky, které zneužívají jejího jména a které se z lidí snaží vylákat údaje o bankovních účtech.

Další podvodné stránky

Řadě lidi přišla v posledních dnech SMS, která je vyzývá k návštěvě webu, který se tváří jako stránky ČSSZ. Podvodníci se pak na webu snaží přimět lidi, aby vyplnili citlivé osobní údaje k bankovním účtům. Na těchto stránkách jsou pak klienti vyzýváni např. k využití služby „Informace o druhu a výši vyplacených dávek nemocenského pojištění ihned na váš osobní účet“. Jedná se o podvod, v jehož důsledku může dojít ke krádeži citlivých přihlašovacích údajů, což může vést i k odcizení peněz na bankovních účtech, upozornila Jitka Drmolová, mluvčí ČSSZ.

ČSSZ upozorňuje, že její jedinými oficiální stránkami jsou webové stránky na adrese www.cssz.cz a dále eportal.cssz.cz. Podobným útokům čelí už řadu měsíců také ministerstvo práce a sociálních věcí, které zablokovalo již více než stovku falešných webů. Ty nejčastěji napodobují online žádost o příspěvek na bydlení.

Přišla vám SMS s odkazem na stránky ministerstva? Neklikejte Přečtěte si také:

Přišla vám SMS s odkazem na stránky ministerstva? Neklikejte

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).