Hlavní navigace

SOCR ČR: Politické strany zneužívají prostory kolem obchodů k předvolební kampani. To musí skončit

Sdílet

Jana Knížková 19. 8. 2021

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR přichází s otevřenou výzvou, kterou reaguje na nezákonné využívání prostor kolem obchodů ze strany politických stran a hnutí k pořádání předvolebních kampaní. Ty s tím podle svazu musí skončit. 

Jak SOCR ČR upozorňuje, jedná se o prostory, které slouží k zajištění pohodlí nákupu pro zákazníky, navíc zvýšení koncentrace lidí v místech pohybu automobilů ohrožuje bezpečnost všech, kteří se na daném místě pohybují. 

S blížícími se podzimními parlamentními volbami se objevuje také praxe, kdy vybrané politické strany zveřejní pozvánku na svou akci bez předchozího schválení majitele pozemku a právě v pozvánkách zneužívají názvy obchodů. Obchodní řetězce nemají zájem stát se součástí politického boje.

Předvolební mítinky u obchodních domů pořádá například politické sdružení Volný blok. Jak píše server SeznamZprávy.cz, dvě třetiny míst pro setkání jejich příznivců jsou právě  na soukromých parkovištích supermarketů nadnárodních řetězců. Hlavní tvář Volného bloku nezařazený poslanec Lubomír Volný je však názoru, že naopak případný zásah policie by byl nezákonný, protože, to, co Volný blok dělá, je legální a řídí se platnými zákony.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).