Hlavní navigace

exPRESS: 70% nárůst pojistných podvodů, může za to krize

23. 4. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Pojišťovny se za první měsíce letošního roku řádně zapotily. Musely si posvítit na stále přibývající počet pojistných podvodů. Za jejich nárůstem stojí krize, shodují se odborníci.

Pojistných podvodů kvůli krizi masivně přibývá »

První tři měsíce letošního roku potvrzují růst pojistných podvodů. Například Česká pojišťovna odhalila za první kvartál podvody za více než 97 milionů korun, což je 70% nárůst oproti předchozímu období loňského roku. Nejvíce jich bylo v krajích Jihočeském, Středočeském, Libereckém a také v Praze. Potvrzují se tak odhady odborníků, kteří nárůst pojistných podvodů dávají do souvislosti s ekonomickou krizí.

To potvrzují i statistiky pojišťovny Generali: Za první tři měsíce letošního roku jsme na vyšších číslech než za první dva kvartály roku 2008 a přibližně na stejných jako za první čtvrtletí roku minulého, kdy celkový objem odhalených pojistných podvodů dosáhl 32 milionů korun, komentoval aktuální situaci mluvčí pojišťovny Jiří Cívka.

exPRESS - Koleje 01
Finance a firmy

Dotace na odborné školení zaměstnanců

Firmy mají možnost čerpat evropské dotace na projekty, které zajistí odborné školení jejich zaměstnanců. Již druhou výzvu vyhlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Příjem žádostí bude spuštěn 3. května.

1,5 miliardy pro centra s IT službami

Na vybudování nebo rozšíření center s nabídkou IT služeb nabízí podnikům všech velikostí dotační program ICT a strategické služby. V jeho rozpočtu je připraveno celkem 1,5 miliardy korun.

Dráhy si kvůli výpadku letů pětinásobně polepšily

Tržby vyšší pětinásobně oproti normálu a přesahující 20 milionů korun, to jsou předběžné odhady finanční výsledků Českých drah, které si díky výpadku letecké dopravy významně přilepšily. Nárůst je způsoben zvýšeným zájmem o autobusovou i železniční přepravu, která od pátku do dnešního dne přepravila tisíce cestujících.

Tesco letos otevře dalších 30 obchodů

Celkem tři obchodů plánuje v letošním roce otevřít obchodní řetěz Tesco. Jednu třetinu obchodů budou tvořit hypermarkety, zbytek supermarkety a malé prodejní formáty s názvem expres.

exPRESS - Koleje 02
Zákony a úřady

Pojištění aerolinek proti úpadku se zpožděním

Europoslanci odložili předložení návrhu, které by mělo pro letecké společnosti zavést povinnost pojištění proti úpadků. Jeho start se tak posouvá nejdříve do roku 2013.

Kvalita nafty neodpovídá v Česku normám častěji

Česká obchodní inspekce (ČOI) provedla také v měsíci březnu kontrolu kvality pohonných hmot. Odebrala celkem 152 vzorků, z nichž jakostním požadavkům nevyhovělo 10 a půl procenta.

Spotřeba fair trade produktů v Česku stoupá

Fairtrade je v Česku na vzestupu. Spotřeba produktů, které přispívají k férovosti obchodních podmínek pro malé zemědělce a řemeslníky v rozvojových zemích, stoupla vloni o 22 procent.

Cloud 22 temata

exPRESS - Koleje 03
Provoz a daně

Česko se zapojí do Evropského obchodního rejstříku

Podnikatelé častěji volají po informacích o svých zahraničních partnerech. Ministerstvo spravedlnosti se proti rozhodlo předložit na stůl vládě návrh, podle kterého se Česko zapojí do sdružení Evropského obchodního rejstříku (EBR), z něhož by podobné informace mohli podnikatelé čerpat.

Počet aut bez povinného ručení výrazně klesl

Počet nepojištěných škod klesl v loňském roce o 20 procent. Dostal se pod hranici 4000 nepojištěných škod. Vyplývá to ze statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP). Podle nich z českých silnic zároveň zmizelo 200 tisíc aut bez povinného ručení.

<fb:fan profile_id=„58931­199320“ stream="" connections=„18“ width=„545“></f­b:fan>
Podnikatel.cz na Facebooku

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).