Hlavní navigace

A je to tady, Vánoce přicházejí. Kaufland začal nabízet vánoční zboží

15. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

[FOTO] Kaufland hraje opět roli startéra vánočního zboží na pultech supermarketů. V jeho regálech se už objevili čokoládoví mikulášové i adventní kalendáře.

Stejný princip dodržuje Kaufland prakticky každý rok. Letos má ale mimořádně naspěch, začal s nabídkou vánočního zboží o několik dnů dříve než v přechozích letech.

Venku je vedro, v obchodech už vánoční nálada

Zatímco tak v Česku vrcholí konec léta s tropickými teplotami, supermarkety již pomalu ale jistě obalují vánoční stromky. Svým zákazníkům se tak snaží vnutit myšlenku, že je ten nejlepší čas připravit se na Vánoce. Kdo dříve nakoupí, ten neprohloupí. 

Vánoční zboží je navíc označeno jako akční a letos přichází o pár dnů dříve než v předchozích letech. Například v roce 2012 se vánoční zboží začalo v Kauflandu prodávat „až“ 19. září. 

Jak je to však s kvalitou nabízeného zboží? Pokud se jedná o velmi kvalitní čokoládu, zákazníci se opravdu nemusejí bát a mohou si udělat zásoby již několik měsíců dopředu: Čokolády vydrží poměrně dlouho, při správném skladování několik měsíců i let. V tom bych problém neviděla. U čokoládových figurek si spíše dejte pozor na to, zda se jedná skutečně o čokoládu. Tyto sezónní pochoutky jsou často nabízeny v rámci různých akcí a obchodníci se snaží dostat jejich cenu co nejníž. Pak se to projeví na kvalitě surovin, říká Lenka Krbcová, šéfredaktora serveru Vitalia.cz (sesterský web serveru Podnikatel.cz). 

Čtěte více na Vitalia.cz: Chytrý nákup – jak poznat kvalitní čokoládu

Ta zároveň doporučuje, aby zákazníci hledali v názvu a popisu výrobku slovo čokoláda. Pokud je zboží označeno jako kakaová pochoutka, nebo figurka z kakaové hmoty či s kakaovou příchutí, nejedná se v tomto případě o čokoládu. Déle vydrží hořká čokoláda, figurky bývají spíše z mléčné nebo z různých náhražek. Čím více příměsí, tím snadněji žluknou, upozorňuje Krbcová. 

Kaufland je zatím jediný supermarket, který právě teď vánoční zboží nabízí. Dříve se k zářijové nabídce připojoval i supermarket Billa. Ten podle zjištění serveru Podnikatel.cz zatím ještě adventní kalendáře ani čokoládové mikuláše nenabízí. 

Fotogalerie: Kaufland již nabízí vánoční zboží

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. Napište mu přes LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).