Hlavní navigace

Analytici očekávají další snížení úrokových sazeb

2. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Analytici očekávají, že Česká národní banka (ČNB) na svém zasedání opět přikročí ke snížení úrokových sazeb. Hlavní úroková sazba by podle nich měla snížit o půl procentního bodu na 1,75% úroveň. Výraznější snižování sazeb se neočekává díky slábnoucí koruně.

ČNB na svém zasedání, které proběhne 5. února, pravděpodobně sníží úrokové sazby. Hlavní repo sazba by se tak po snížení o půl procenta mohla dostat na 1,75% úroveň. Výraznější propady sazby se neočekávají díky oslabování české měny. Nyní se kurz koruny dle centrální banky pohybuje na úrovni 27,87 korun za euro a 21,74 korun za dolar. Čtěte více: Srazí centrální banka úrokové sazby na historické minimum?

Analytici očekávají, že kromě ohledu na vývoj české koruny, si centrální banka na tomto zasedání ponechá prostor i pro další případné snížení úrokových sazeb. Na jedné straně špatný vývoj v průmyslu a stále napjatý mezibankovní trh, na straně druhé slábnoucí koruna – to povede ke snížení jen o půl procenta a akcentování proinflačního působení koruny, uvedla Jana KrajčováČeské spořitelny.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).