Hlavní navigace

Blatný: Vše zavřeme a v obchodech jen nezbytné zboží, jako na Slovensku

23. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Facebook.com, podle licence: Rights Managed
Epidemická situace se zhrošuje, opatření přitvrzují. Ministr zdravotnictví se chce inspirovat Slovenskem. Obchody budou smět nabízet jen potraviny a drogerii.

Vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu, nově tedy platí do 22. ledna 2021. Společně s tím se také chystá zpřísnění protiepidemických opatření, která mají zabránit šíření viru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný zřejmě hledá inspiraci na Slovensku.

Slováci kromě potravin a drogistického zboží nesmí nakoupit vůbec nic jiného,  a to i přesto, že to obchod v běžné nabídce má. Právě toto nařízení ale vytváří celou řadu absurdit, kdy se slovenští zákazníci před svátky nedostanou například ani k vánočnímu zboží. 

Slovensko přistoupilo ke zpřísnění opatření potom, co v posledních týdnech začal stoupat počet nových případů koronaviru. Aktuálně tam platí také zákaz vycházení kromě cesty do obchodu za nákupem základních potřeb, cesty do lékárny, zaměstnání nebo k výdejním místům pro internetové obchody. Povolen je pouze pobyt v přírodě, individuální sporty, sňatky, křty a pohřby.

školení červen - novinky

Podobně se zřejmě přitvrdí také v České republice. Například v Tescu či Globusu, kde nabízí veškerý sortiment, bude moci český zákazník koupit jen nezbytné zboží. Vše ostatní jim nebude k mání. Jak informuje server iDnes, právě takový návrh se chystá předložit vládě ministr zdravotnictví Jan Blatný. Můj návrh půjde tím směrem, aby se i ve velkých obchodech prodávalo jen zboží, které je nezbytně potřebné, uvedl ministr zdravotnictví. Potvrdit to ale bude muset ještě vláda.

Ta také projedná, kdy přesně Česko vstoupí do 5. stupně protiepidemických opatření. Podle Blatného se tak má stát až 27. prosince. Později než původně avizovaný 25. prosinec. Většina obchodů by měla mít zavřeno nejméně do 10. ledna. Blatný chce dovolit těm lidem, kteří měli negativní test, aby se mohli ještě během svátků setkat se svými příbuznými. 

Co říkáte na omezený prodej na Slovensku?

Co je zakázáno a na co mám nárok?

Tady je přehled všech opatření, která jsou platná pro podnikatele i veřejnost. Přečtěte si také seznam všech podpor, které lze ještě aktuálně čerpat. 

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).